ВизиЯ Точка зрения Страны 26 вересня відбудуться вибори у Німеччині: хто лідирує, хто переможе

Вибори в Німеччині: чому вони так важливі для України

26 вересня відбудуться вибори в Федеративній Республіці Німеччини. Чому це важливо, хто лідирує чи щось може змінитися?

Важливість виборів у кожній країні Європейського Союзу полягає у тому, що електоральні симпатії всередині країни також впливають на політику усієї організації.

Вибори в Німеччині продемонструють суспільні настрої в Європейському Союзі

Одну з найбільш важливих ролей у всій політиці ЄС відіграє саме Німеччина і її внутрішня політична ситуація є ледь не дзеркалом ситуації ЄС. Німеччина має найбільше членів (96 місць) у Європейському Парламенті – одному з 3 найважливіших інституцій ЄС також Президентом Європейської Комісії є представниця від Німеччини членкиня партії CDU(Християнські Демократи – партія Меркель) Урсула фон дер Ляєн.

Відповідно до останніх опитувань лідирує партія SPD(Соціал-Демократична партія Німеччини) – 25%, друге місце CDU/CSU(Християнські Демократи та Християнсько-Соціальний союз Баварії) – 19%, Grüne (Зелені) – 17%, FDP(Ліберали) – 13%, AFD(Праві радикали) – 11% та Linke (Ліві радикали) – 6%.

Потрібно розуміти, що специфікою Німеччини є несподіваність повороту електоральних симпатій, ще на початку весни CDU/CSU лідирувало в опитуваннях з 35% підтримкою, потім несподівано у квітні Grüne вирвалися з підтримкою у 28%, зараз лідирує з меншим показником SPD - 25%. Кожна зміна відбувалася під впливом деяких чинників, як вибори лідера CDU, потім скандал з плагіатом та “підчисткою біографії” очільниці Grüne.

Також лідерство партії Олафа Шольца(кандидата у канцлери від SPD та Міністра Фінансів) пов’язують з відстороненням лівого крила партії від розв'язання партійних питань, яке зараз не впливає на риторику партії у виборчій кампанії. Традиційно кандидати від SPD використовують риторику критики CDU/CSU, але цього разу Шольц робить навпаки, говорить про досягнення CDU/CSU, як свої, тим самим дає зрозуміти електорату, що саме він є наступником Меркель. Варто зазначити, що спад електоральної підтримки Християнських Демократів на тлі обрання нового лідера, представника ідеологічного консервативного крила партії, Арміна Лашета є цілком натуральним. У Німеччині перемагає так звана "Die Mittе" або "центр", а виборців центру останнім часом почали називати "Merkelwähler", тобто "виборці Меркель", але ера Меркель скінчилася.

14 вересня пролунав новий скандал з членом уряду в міністерстві Олафа Шольца, що може також сильно повернути шахову дошку в іншу сторону, як відреагують „Merkelwähler” дізнаємося згодом в опитуваннях.

Як уже було згадано вище, політична ситуація Німеччини є ледь не дзеркалом політики ЄС, тобто, сьогодні в ЄП керує партія EPP – європейська партія CDU/CSU, якщо ці вибори у Бундестаг виграє партія SPD, то пізніше баланс сил може змінитися на користь Соціал-Демократів у європейських інституціях. Найчастіше, Соціал-Демократи у Європі є більш прихильні до Росії, тому це не зіграє на користь українським інтересам, наприклад, канцлером від SPD був Герхард Шредер, сьогодні Голова Ради директорів компанії «Роснефть» та Голова комітету акціонерів Nord Stream AG та за його словами добрий друг Путіна.

26 вересня відбудуться вибори не лише в Німеччині, а й можлива зміна сил у всьому Європейському Союзі.