Три великі конфлікти в Казахстані, спровокованих Токаєвим

За майже три роки правління Касим-Жомарта Токаєва відбулися три великі конфлікти – і всі на півдні республіки Казахстан.

1. Заворушення у Кордайському районі Жамбилської області

Заворушення відбулися 7 лютого 2020 року в селі Масанчі, більшість жителів якого - Дунгані. Все почалося з побутового конфлікту місцевих жителів, який переріс у погроми у сусідніх селищах Аухатти та Булар Батир.

Етнічні заворушення в Казахстані

Учасники заворушень чинили опір поліції, що прибула до поселення. Вони кидали в них каміння та металеві предмети. Пізніше бунтівники почали трощити і підпалювати будинки та машини. Внаслідок заворушень загинули 10 людей і 39 людей було поранено.

У квітні минулого року суд ухвалив вирок учасникам масових заворушень у Кордаї. Одну людину виправдали, 50 отримали різні терміни - від року умовно до 20 років в'язниці. Сума завданих збитків склала понад 800 млн тенге.

2. Вибухи у Жамбилській області

26 серпня 2021 року у військовій частині, дислокованій у Байзацькому районі, стався спалах на складі інженерних боєприпасів, після чого вибухнули снаряди. В результаті загинули 17 людей.

Вибухи інженерних боєприпасів у Жамбилській області.

Тіла деяких загиблих знаходили за кілька днів після трагедії. Сержанта Бауржанта Даутбаєва, який служив у військовій частині, досі не знайдено.

Власний кореспондент Orda.kz випустив серію правдивих репортажів з місця подій, чому не дуже раділи в поліції регіону. Щодо Ісламбека Дастана проводилося досудове розслідування, але за відсутністю складу злочину справу було припинено.

3. Заворушення у селі Піджим Алматинської області

Селище Піджим, в якому проживає 12 тисяч людей, знаходиться в безпосередній близькості з кордоном Китаю. Все почалося із масової бійки школярів, результатом якої стала госпіталізація одного підлітка.

Етнічні заворушення у селі Піджим Алматинської області

Поліція не коментувала те, що сталося, проте декілька будинків спалили. Пізніше департамент поліції заявив, що група осіб розбила камінням вікна приватних будівель та автомобілів.

Точна кількість пошкоджених авто невідома. Основне населення селища – казахи та уйгури. В Асамблеї народу Казахстану зазначили, що це був конфлікт не на міжетнічному ґрунті, а підлітки розбили шибки «під впливом провокаторів». Хто були ці "провокатори" - влада замовчує.

Количество ударов молний на крайнем севере увеличилось за несколько лет - ученые Как молнии изменяют климат Земли Ученые и экологи утверждают, что в ближайшее время нас ждут глобальные... 08 березня 2021 / Наука та технології
Волонтер: миротворцы на Донбассе не являются панацеей для Путина Введение миротворцев означает потерю Донбасса - мнение Глава благотворительного фонда Мир и Ко Мирослав Гай полагает, что... 01 березня 2018 / Лідери
Украина впервые формирует единое образовательное пространство: новые законы Рада приняла закон про язык Сегодня Верховная Рада 261 голосами «за» приняла в первом чтении новый... 04 жовтня 2018 / Політика
Реформы, необходимые Украине - главные претензии G7 Реформы, необходимые Украине Группа послов стран Большой семерки (G7) назвала приоритетные направления... 05 лютого 2018 / Реформи
Погода