ВизиЯ Точка зрения Страны Хто в Україні відповідає, якщо після вакцінації щось пішло не так?

Про вакцінацію та відповідальність

Вже не раз казав і не раз готовий повторити: я скептично ставлюсь до сучасної медицини. Знаю як про позитивні, так і негативні ефекти модерного лікування. Намагаюсь знайти золоту середину. Тому мене лякають адепти секти антивакцинаторів, які сприймають будь-яку вакцину за "абсолютне зло".

Ризики вакцінації в Україні

Але, на відміну від них, вакцинатори не просто хочуть мене переконати у своїй правоті. Вони хочуть мене вакцинувати. І цього я боюсь на порядок більше.

Сьогодні нардеп Михайло Радуцький заявив, що у випадку погіршення епідемситуації для нещеплених введуть обмеження. Конкретно що він має на увазі — не уточнював, але навів приклад зі школами, які будуть працювати, тільки якщо 4/5 вчителів будуть вакциновані.
Далі Радуцький каже: "Ми не говоримо про обов'язкову вакцинацію, але цілком логічно вимагати бути вакцинованими людей, які працюють з іншими людьми". Пам'ятаю, у нас у школі це називали "добровольно-принудительно": якщо ти не вакцинуєшся, то тебе зараховують до розряду неповноцінних.

До речі, про обов'язкову вакцинацію: її дійсно не можуть запровадити. Згідно статті 43 Закону "Основи законодавства України про охорону здоров'я", пацієнт мусить дати згоду на будь-яку медичну допомогу, зокрема й на щеплення.

Але також є Закони України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя». І от у них прописані хвороби, від яких вакцинація обов'язкова. Тож не здивуюсь, якщо за півроку Рада внесе поправки та поставить COVID-19 на одну ланку з поліомієлітом та правцем.

А тепер головне питання: а хто буде нести відповідальність? Не секрет, що він вакцин люди помирають. Так, у малий кількості — але помирають. І дія вакцин ще до кінця не вивчена: від корони вакцинують лише рік, про які гарантії безпеки може йти мова?
У США, до прикладу, існує фонд, який виплачує компенсацію сім'ям, які постраждали від вакцинації. А у нас що? За всі роки незалежності лише ОДНА справа виграна. І то вона велась 10 років, це був колективний позив кількох сімей, вів її професіонал Сергій Гула. І як результат — мала моральна компенсація та й тільки.

Ще раз підкреслюю: я не антивакцинатор і не єретик від медицини. Але поки у нас не прописано, хто має нести відповідальність за побічні ефекти вакцинації — ніхто і ніщо не змусить колоти мене цю гидоту ані собі, ані рідним, ані майбутнім дітям.