ВизиЯ Точка зрения Страны Перуанський Голобородько: на виборах переміг сільський вчитель-комуніст

Педро Кастільйо: біографія, політична кар’єра - світова політика

Перемога сільського вчителя на президентських виборах у Перу стала справжнім шоком для усього світу, навіть для України, адже до президентства Володимир Зеленськи йшов у статусі доларового мільйонера, незалежно від того, яку роль він грав у серіалі.

Кастільйо - новий президент Перу

Наше медіа вважає, що освітлювати діяльність нового явленого сеньйора президента варто просто через цікавість самого процесу та його ймовірні паралелі з нашим сьогоденням. До честі Педро Кастільйо варто зазначити, що він брав участь у політичному житті країни протягом 20 років, переважно профспілках, саме участь у цьому русі забезпечило йому популярність і зацікавленість збоку найбільших партій країни. Кастільйо обрав партію "Вільне Перу", це марксистсько-ленінська партія лідер котрої, Владімір Керрон, не міг сам балотуватися через розслідування актів корупції з його боку.

Перемога Кастільйо була мінімальною, адже від його суперниці, Кейко Фуджиморі, його відділив лише 0,26%, а партія «Вільне Перу» отримала тільки 37 місць зі 130, тобто зараз вона в опозиції до консервативно-центриської коаліції, це варто пам'ятати, адже нижче ми опишемо кандидатуру прем'єр-міністра, котрого навряд чи схвалить Парламент.

Формування кабінету Кастільйо стало справжнім випробуванням через ключове питання: Хто стане міністром фінансів? Перу переживає зараз складні часи, тому кандидатура міністра фінансів є важливою. Кастільйо планував призначити на цю посаду свого консультанта з економічних питань Педро Франке, котрий проробив колосальну роботу для того, щоб переконати інвесторів, що Кастільйо не буде слідувати заповітам Маркса, попри партійну приналежність. Інвестори пам'ятають президента Венесуели Уго Чавеса.

Південноамериканський Голобородько

Фігура Педро Франке дуже не сподобалася Владіміру Керроні, котрий критикував Кастільйо так сильно, що можна було його сплутати з лідером опозиції, а не президентської партії. Найголовніше звинувачення в сторону Франке це «хлопець з Чікаго», так називали економістів, що допомагали створити чилійське економічне диво у часи Піночета. Для лівих політиків в Латинській Америці такі звинувачення дуже серйозні.

В таких суперечках Кастільйо склав присягу без свого уряду, але вчора Владімер Керрона довів, що він має вирішальний голос у формуванні уряду. Педро Кастільйо назвав Гвідо Беллідо у якості свого премєра, але цікаві його погляди. Беллідо є хардкорним комуністом, котрий називає режим на Кубі демократичним, а також він є гомофобом. Справжній комуніст зразка СРСР одним словом. Але найскандальніше щодо його персони це підтримка терористичного угрупування "Світлий шлях", маоїсти, діяльність котрих у 80-90х коштувала країні життя 70 тисяч громадян. Для припинення діяльності цієї організації колишній президент Перу Альберто Фухіморі організував реальну війну із залученням армії, а також демонстрував лідера цієї організації в клітці на усіх каналах задля підриву духу комуністів. Також, на посаду міністра закордонних справ Кастільйо обрав професора комуніста, що проходив вишкіл на Кубі, був засновником повстанської групи в Перу у 60-х, і досі залишається прихильником Уго Чавеса.

Новий президент Перу - ультралівих поглядів

Одним словом, не дивно, що Педро Франке відмовився від посади міністра фінансів. Владімер Керроні чітко продемонстрував, що уряд формує він і начхати, що Кастільйо пообіцяв. Сьогодні Франке демонстративно покинув присягу двох перших міністрів уряду Кастільйо, що цікаво на церемонію впустили тільки державних журналістів.

Підсумуємо все вище згадане одним прикладом. Нещодавно ю дві найголовніші газети Перу вийшли з дуже схожими заголовками. Одна лівого спрямування з заголовком «Ні, містер Президент», а інша консервативного з заголовком: «Неприйнятно й ганебно». Кастільйо зміг дещо зробити за цей короткий час свого перебування при владі- призвести до консенсусу між правими та лівими, що його президентство катастрофа.