Більше 40% українців підтримують ідею Путіна про єдиний народ

Продовжуємо польові дослідження з української ментальності. Група «Рейтинг» підкинула чергові дані, які чітко демонструють ментальний стан українського суспільства.

Згідно з результатами дослідження, 41% респондентів погоджуються з тезою російського президента Володимира Путіна, що “росіяни та українці — один народ, який належить до одного історичного і духовного простору”.

Українці підтримили тезу Володимира Путіна про єдиний народ

Разом із тим 55% громадян мають протилежну думку, а 4% не визначилися з відповіддю на поставлене соціологами питання.

Крім того, згідно з результатами того ж опитування, найбільша частка прихильників “русского міра” відчувається серед потенційних виборців ОПЗЖ (86%), партії Мураєва “Наші” (85%) та Партії Шарія (82%).

Проросійські настрої українського суспільства

Як не дивно, але й серед прибічників, здавалось би, демократичних сил існує чисельна група симпатиків Росії: “Радикальна партія” Ляшка — 48%, “Батьківщина” Тимошенко — 45% та “Голос” — 40%.

Більш-менш антипутінські налаштовані виборці “Слуги народу” (35%), УДАРу Віталія Кличка (33%) та “Української стратегії” Гройсмана (23%).

Найбільш “антиросійські” настрої спостерігаються в партіях “Сила і честь” (16%), Свобода (12%) та “Європейська Солідарність” (10%). Саме така доля потенційних виборців вищевказаних політичних сил розділяють погляди Володимира Путіна.

Звичайно ж, і територіальний розкол нікуди не дівся. 66% опитаних на Сході підтримують базову тезу російського президента. Такої ж думки отримаються 56% жителів південних областей України.

А от вікових клеважів ми особливо не спостерігаємо: 39-44% по всіх вікових групах.

Що стосується релігійного чинника, то проросійську позицію займають прихильники РПЦвУ (56%) та просто віруючі (52%), що не змогли себе ідентифікувати з будь-якою церквою.

Про що говорять ці цифри:

По-перше, українське суспільство хворе. Хворе на стільки, що не здатне раціонально мислити. Звичайно, доля “незалежної” більша, ніж доля тих, хто належать “русскому міру”. Але ж ця доля відносна, державу ще довго буде кидати на геополітичних пагорбах, поки не виробиться поняття громадянства. І чіткого зовнішньополітичного курсу.

Хресна хода в Києві, липень 2021 року

По-друге, пропаганда діє, і діє ефективно. Але очікувані меседжи плавно стикуються з ментальними очікуваннями народу. Ми всі глядачі та читачі. Питання лише в тому, який продукт нам ментально ближчий — російський чи український.

По-третє, - і це дійсно відкриття — ми бачимо три чіткі партійних кластери, які панують в Україні. Перший — проросійський кластер (ОПЗЖ, партії Мураєва та Шарія). Другий кластер — партії-популісти (Батьківщина, Радикальна партія та “Голос”). Вони як камертон, самоперетворюються відповідно до настроїв суспільства.

Окремо знаходяться УДАР, Українська стратегія та “Слуга народу”. Вони нібито хочуть до популістів, але завжди з окремою думкою. Думається, в середині цих організацій йде серйозна боротьба (особливо в СН), а тому вони приречені або на маргіналізацію, або на зникнення. Визначайтесь, одним словом, ви або з красивими, або з мудрими. Іншого статусу не дано.

Ну і третій, націонал-патріотичний кластер. Тут теж маленьке здивування: ЄС виявилася більш радикальною, ніж ВО “Свобода”.

Четверте, - не мрійте про подолання розколу між “західняками” та “східняками”. Поки не означиться єдиний ментальний, ціннісний та інформаційний простір, нічого не зміниться. Ми продовжуємо жити в геополітично розколотій державі, де церква і телеканали формують думки громадян. Не партії та персональні (групові) соціально-економічні інтереси.

Під самий кінець. Згідно з того ж дослідження “Рейтингу”, 75% опитаних вважають Україну правонаступницею Київської Русі. Так що проблема виключно в російські пропаганді. Здебільшого.

Николь Оливейра: самый юный астроном в мире - интересные факты Самый юный астроном в мире Ей 8 лет. Она астроном, официально работает на NASA и уже открыла 18 астероидов. 01 жовтня 2021 / Цікавий світ
Служба прокурора МУС начала анализ ситуации в Украине Гаагский суд начал рассмотрение дело о Иловайском котле Служба прокурора Международного уголовного суда приступила к анализу... 30 жовтня 2017 / Політика
Экономист и управленец: как карантин может повлиять на экономику Украины Мирослав Продан: курс гривны может упасть до 30 Мирослав Продан, эксперт и управленец, сделал сенсационный прогноз... 25 червня 2020 / Лідери
Порошенко: в ближайшее время намерен посетить Германию Порошенко едет к Меркель Президент Петр Порошенко заявил, что в ближайшее время намерен посетить... 07 березня 2018 / Політика
Погода