ВизиЯ Точка зрения Политика З’їзд регіонів Харкові. Сепаратисти чи любителі «совєтського»?

З’їзд регіоналів у Харкові

Власне, те, що відбувається в Харкові, не дуже схоже на з’їзд сепаратистів. Скоріше, мова повинна йти про спробу місцевих князьків зберегти свої владні повноваження, а головне – адміністративні та силові інструменти контролю за корупційними схемами. Сепаратистські заклики – лише ідеологічне прикриття, яке навряд чи буде сприйняте людьми. В тому числі і на Слобожанщині. Інша справа – участь у «з’їзді депутатів південного сходу» представників російської законодавчої гілки влади.

Останні чітко контролюють ситуацю і не допускають проходження поміркованих положень. Сентенції, що лунають з трибун, в цьому відношенні достатньо красномовні і свідчать про те, що учасники «українського фронту» не сприймають легітимність нової державної влади. Завдання мінімум – створити передумови для відмежування від подій в Україні або навіть «переоформити» місцеві органи влади під себе, зберегти попередню легітимність. Тобто ми маємо справу з діячами, які ставлять собі за мету пролонгувати життєздатність мертвого організму під назвою УРСР.Чи свідчить це про те, що вони не визнають Українську державу як окремий суб’єкт міжнародного та конституційного права? Мабуть, так. Але з точки зору того ж права це відбувається на латентному рівні, поза межами офіційних рішень. Паралельне публічне декларування необхідності збереження України як унітарної держави в такому разі означає, що стара пострадянська гвардія відмовляє центральній владі в монопольному праві на легітимність. Хоча при цьому власна легітимність не продукується. Присутні в Палаці спорту лише створюють ідейні огорожі від Української нації, до того ж пропонуючи зовнішню ідентичність – російську. Це, в свою чергу, не призведе до будь-яких інституційних наслідків, тим більше – до перекроювання адміністративної мапи України.

Крім того існують окремі інституціональні пастки:

Пастка перша – конституційна. В правовому полі відсутня така категорія як сепаратизм. Існує лише поняття «пропаганда сепаратизму», тобто заклики до зміни адміністративно-територіальної цілісності держави. Правових рішень з’їзд не приймає, та й не може прийняти. Легітимність навіть таких рішень, зважаючи також і на чудотворне підняття Харкова, — нульова. Так що всі підстави для кримінального переслідування харківських любителів «совєтського» на момент написання статті сконцентровані в одному приміщенні.

Пастка друга – адміністративно-територіальна. Чотири області та АРК, вибачте, це навіть не Південний Схід. Янукович збудував адміністративну вертикаль, що дуже ефективно діє як каральний орган. Цю вертикаль зараз ніхто не відміняв і найближчим часом відміняти не буде. Так що Добкін і Кернес, справно сплачуючи свою долю в президентський «общак, наприкінці свого правління тільки доклали зусиль, щоб залишитись без державних субвенцій. І навздогін отримати тюремний термін, не тільки за сепаратистські заклики.

Пастка третя – силовий ресурс. МВС повністю перейшло під контроль Майдану. Кадрова реорганізація міністерства буде здійснюватися за рахунок відповідних резервів Правого і само оборонців. За таких умов старі кадри або підуть у відставку або будуть замінені на нових людей. Це з одного боку. З другого, у розпорядженні «сепаратистів» є тільки «Оплот» та муніципальна охорона Кернеса. Інші області таким ресурсом не володіють. Так що на кого збираються опиратися Добкін і Со. – невідомо.

Насправді поки що нічого страшного. Проживаємо емоції.