Зеленський намагається створити пропагандистський медіа-холдинг

Володимир Зеленський йде тією ж медіа-доріжкою, що й Володимир Путін на початку 2000-х років. Нагадаємо, тоді «молодий і перспективний» президент РФ закрив усі опозиційні телеканали, перезапустив державне телебачення, а на їхньому місці — за гроші Газпрому — створив найбільший державний медіа-холдинг.

З того часу пропаганда, фейки та маніпулювання громадською думкою стали невід'ємною візитівкою путінського режиму.

"Слуги народу" створюють пропагандистську держкорпорацію

Минуло 20 років, і історія повторюється. Тепер в Україні. Президент Зеленський та його пвртія «Слуга народу», перезапустивши телеканал «Рада» та регіональний мовник «Дом», намагаються створити пропагандистську держкорпорацію з обсягом фінансування понад 1,5 млрд. грн.

ТРК Рада перетворили в агітаційний майданчик Зеленського

Така сума грошей недоступна навіть «1+1», «Україні 24» або «Інтеру». При цьому ніхто не збирається відбирати телебачення у Коломойського, Ахметова чи Льовочкіна з Фірташем. Просто влада хоче бути таким самим «олігархом», як і вони. А для цього потрібна своя велика кнопка та технічна можливість транслювати пропагандистський контент на всю країну.

Характерно, що перестановки в українському телепросторі розпочалися після того, як Зеленський посварився з Ахметовим, а останній не те щоб оголосив інформаційну війну зекоманді, але наважився серйозно покритикувати Офіс президента, особисто Зеленського та його найближче оточення.

Сюди ж додамо, що завдяки своєму хамству та безпардонності, «Слуги народу» примудрилися посваритися з усіма телеканалами, навіть тими, хто зберігав войовничо-нейтральну позицію. “Прямий”, “Україна”, “Еспресо”, частково навіть “Суспільний” для правлячої партії стали ворожими. Дружніми залишилися тільки «1+1» і телеканал «Наш» Мураєва.

Очевидно, з Коломойським партнерські стосунки у натяжку, Мураєв не дуже надійний. Тобто залишається лише один шлях — створення власного партійного телебачення. За рахунок державного бюджету та грошей платників податків, звичайно. Непоганий крок з огляду на вичерпаність пропагандистського ресурсу «1+1». Попереду – нелегкі президентські вибори. Неземної агітаційної прогулянки 2019 року вже не буде.

Право Зеленського на владу стопами Путіна

Поки що зелене партійне телебачення складатиметься лише з двох компаній – нової ТРК «Рада» та ТРК «Дом».

Як пише Тарас Чорновіл, телеканал «Рада» успішно перетворено на «право Зеленського на владу».

«Щойно пройшов кілька блок-постів охорони. Депутатське посвідчення попередніх скликань попри пряму норму закону нікого не цікавить. Усюди списки, перевірка», - пише аналітик.

Тож питання не лише у лояльному контенті. Зеленський планомірно йде стопами Путіна, вибудовуючи кордони між правлючою верхівкою та народом. Влада поступово перетворюється на режим, коли вибори, громадянські свободи та незалежні медіа стають зайвими і заважають владі правити вічно.

Звісно, - і це ми пам'ятаємо за диктаторськими законами січня 2014 року, - авторитарні правила вимагають юридичного уточнення. Тому 15 грудня парламентський комітет з прав людини рекомендував прийняти у другому читанні та загалом проект змін до закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", де дозволив державному російськомовному каналу "Дім" транслювати свої передачі на всю територію України. Включно з російськими фільмами, телешоу, документалістикою.

Як зазначив Микола Княжицький, Зеленський за рахунок грошей платників податків створює особистий Russia Today. Без права суспільства на іншу, громадянську точку зору.

Трансформація медведчуківських телеканалів

А ось тепер найцікавіше. Усі пам'ятають, з якою помпою закривалися медведчуківські телеканали – 112, ЗІК, Newsone. Мовляв, складне рішення, захист українського інформаційного поля тощо.

Порошенко увірвався до ТРК Рада та звинуватив журналыстыв у незаконній діядності

Тільки весь фокус у тому, що введені проти Дмитра Козака (читай — Віктора Медведчука) санкції РНБО передбачали зупинення ефірного та кабельного телемовлення, але не закриття самих компаній, а тим більше заборону на ютуб та супутникову трансляцію.

Уся трійця продовжила інтернет-мовлення та навіть наростила свою аудиторію. Щоправда, найменшими зусиллями, - довелося звільнити частину журналістів-пропагандистів.

Але з цього місця всі звільнені співробітники медведчуківських ЗМІ чудом опинилися в оновленому ТРК «Рада». Цинічно, зате ніхто не залишився безробітним.

Біда лише з Україною. З державою України. Наша країна взяла на себе певні зобов'язання, вступаючи до Ради Європи. У тому числі щодо свободи слова та свободи медіа.

Виходить, що Зеленський, зачищаючи український медіа-простір перед стартом наступних президентських (а може й парламентських) виборів, відмовляється від дотримання не лише вітчизняного, а й міжнародного законодавства. А це санкції, обмеження міжнародних контактів та ізоляція країни.

Звичайно, через перманентну російську загрозу ніхто відмовлятися від України не ризикне. Але ймовірність згортання низки міжнародних програм є дуже високою.

А в такому разі не допоможуть ні мільярд гривень на ТРК «Дім», ні 450 мільйонів на ТРК «Рада».

Ні темники, ні Арестович, якому доручено вбивство українського медіапростору та контроль над російським середовищем. Як і аналітика Карасьова.

Ми пам'ятаємо часи Януковича, як і часи Кучми. Масові протести починалися з солідарного виступу журналістів - як у 2004, так і в 2013 роках.

Контролювати українські ЗМІ — неможлливо. Україна дійсно не Росія. Але влада цього не зрозуміє.

Форум Наука. Бизнес. Инновации в Краматорске - ВизиЯ инфо Донбасс: правительство обсуждает идею создания смарт-региона Сегодня, 15 ноября, в Краматорске стартовал первый региональный форум... 16 листопада 2018 / Право
Французька розвідка розглядає три сценарії розвитку для України Французька розвідка розглядає три сценарії розвитку для України У будь якому випадку, ми можемо зробити одне спостереження: Путін ніколи... 11 січня 2022 / Політика
Проблема производства пластика: что делать? - ВизиЯ инфо Виноват ли пластик в экологических проблемах? Почему-то принято считать, что пластик плохо влияет на экологию окружающей... 03 червня 2018 / Цікавий світ
В квартиру Кличко вломились следователи и автоматчики Зеленский атакует Кличко Между ОП и КГГА началась целая война - с обысками, задержаниями и людьми... 18 травня 2021 / Політика
Погода