ВизиЯ Точка зрения Политика Втручання Угорщини у внутрішьоукраїнські справизагрожує національній безпеці

Закарпаття під вогнем

Закарпаття – це регіон, в якому завжди були й будуть сутички на національному ґрунті. Не обійшла ця проблема і Мукачівську греко-католицьку єпархію, віруючи якої звернулися до Архієпископа Святослава. Вони стверджують, що єпископ Мілан Шашік, який є етнічним словаком, зовсім не цікавиться справами та потребами парафіян-українців, а навпаки, намагається повністю відірвати єпархію від УГКЦ.

Віруючі навіть стверджують, що цей єпископ називає Мукачівську єпархію “окремішньою Русинською Церквою”.

Нагадуємо, що вона має автономний статус та не підпорядкується голові УГКЦ, але при цьому не є виключно русинською. В 1937 р. єпархія отримала статус "sui juris", що означає безпосереднє підпорядкування Ватикану - це мало на меті запобігання конфлікту між українськими та неукраїнськими вірними. Після відродження католицизму в Україні, єпископом-помічником Владики Івана (Семедія) був призначений Іван (Маргітич) – яскравого борця проти сепаратизму з боку усіх вірян Мукачівської греко-католицької єпархії та прихильника входження єпархії у склад УГКЦ.

Як стверджує ініціативна група українців, що звернулася до Архієпископа Святослава, після того, як єпархію очолив словак Мілан Шашік, ситуація кардинально змінилася. Дійшло до того, що "про прагнення українських вірників до УГКЦ навіть не згадують".

Українські парафіяни обурені тим, що відбувається, та мріють, щоб Блаженніший Святослав допомог їм розібратися з цією проблемою. Ми теж маємо надію, що під час наступної зустрічі зі Святішим Папою Франциском, архієпископ не забуде про потреби вірян, які відчувають себе сиротами.

Автор: Петр Николаев
Дата:
Поделиться с друзьями: