ВизиЯ Точка зрения Политика Зеленський відправляє на пенсію Разумкова. Що далі?

Відставка Разумкова: режим Зеленського цементується

Голова фракції “Слуг Народу” Давід Арахамія заявив, що партія ініціює розгляд питання про відставку Дмитра Разумкова з посади спікера Верховної Ради. Відповідний папірець вже гуляє стінами парламенту.

Відставка Дмитра Разумкова

Згідно з документом (див. нижче), у “слуг” не існує формальних причин відмовитися від послуг людини, яка напряму причетна до перемоги Зеленського на президентських виборах 2019 р.

Більше того, вони, слуги, не проти, щоб Розумков власноруч написав заяву про свою відставку. Мінімум шумових ефектів, і оформлять по-тихому. Головне, щоб Дмитро Олександрович не пішов у жорстку опозицію. Їм і так вистачає Гео Лероса, а тут ще освічений чолов’яга з непоганими медіа-зв’язками, поставленим голосом і з досвідом роботи успішного політтехнолога.

Це у Гео Лероса тільки власний ютуб-канал. Уявляєте собі Разумкова на Україна24, з власною програмою і додатковим рекламним бюджетом від Рената Ахметова? А вважаючи на те, що практично всі партії знаходяться в жорсткій опозиції до СН і власне до Зеленського, то медійщики тільки і чекають, коли ж почнеться шоу “валимо великого”. Гуркотіти буде зі всіх боків, навіть зі сторони “заклятих друзів” у вигляді ОПЗЖ, “Довіри” та “За майбутнє”.

Рівень взаємної ненавісті зашкалює, але всі бояться розв’язати політичну війну: непередбачені електоральні наслідки. Ніхто вам зараз не спрогнозує, як мудрий український народ відреагує на дострокові парламентські вибори. Адже рейтинг діючого президента, не зважаючи на постійні зашквари та скандали, залишається на рівні 30%. Відповідно, й рейтинг “слуг народу” коливається в межах 22-27%. Занадто великі ризики, щоб приймати радикальні рішення. Тому питання лише в тому, хто, коли і з якої причини дасть команду “фас”.

Арахамія ініціює відставку Разумкова

Чи будуть битися за Дмитра Разумкова? Звичайно, що ні. Не та фігура. До того ж він сам в тому винен: занадто відверта проросійська позиція, занадто зверхнє ставлення до опонентів і самовпевнене небажання вести переговори з опонентами.

Розумков — кров від крові — “слуга”, який також прагне абсолютної влади, але мотивує свої дії високими моральними словесами. Які, до речі, подобаються середньостатичтичному виборцю. Так що перспективи у нього є, особливо коли почнеться валитися вся владна зелена конструкція.

Інша справа — в непрогнозованості ситуації на “сьогодні-завтра”. Після Революції Гідності БПП і “Народний Фронт” сформували кістяк постмайданової коаліції. Домінуючої позіції жодна з партій не займала, працюючи на компроміс. Вони нібито врівноважували один одного, таким чином виробляючи українську політику. Криву-косу політику, але ж політику — в межах нашого розуміння, що таке демократія.

Але з відставкою Разумкова стримуючих факторів для зекоманди вже не буде. Абсолютна влада та знищення державних інституцій призведе до формування диктаторського режиму. Послідовні кроки в цьому напрямку вже зроблені — руйнація парламентарізму, судової та прокурорської систем, знищення Конституційного та Верховного судів, керування урядом з Офісу Президента. Сюди ж можна додати згортання децентралізації, фактичну ліквідацію інституту сільських старост, а також централізацію фінансових, бюджетних та податкових потоків. Крім того, існує припущення, що “слуги” домагаються “добровільної” відставки мерів великих міст з метою проштовхнути туди своїх людей.

Словом, Разумков, не зважаючи на ряд зазначених “мінусів”, - це останній оплот української демократії. Якщо Зеленському вдасться допитися його відставки, нас чекає популістська диктатура. Або спроба диктатури. Адже система стримувань-противаг в Україні ліквідована абсолютно.