ВизиЯ Точка зрения Политика Вбивство Павлова, Кривій Ріг і життя без чорта за пазухою

Вбивство Павлова, Кривій Ріг і життя без чорта за пазухою

Вбивство міського голови Кривого Рогу може спровокувати демонтаж політичного режиму Володимира Зеленського. Або, щонайменше, послужити тригером для перетворення «всемогутнього Зе» в кульгаву качку. І ось чому.

Костянтин Павлов

Перше, що спадає на думку, спостерігаючи за рухами депутатських і міністерських тіл в зекоманді, - відсутність повноцінної системності. Точніше, так: ці хлопці думають як донецькі, тими ж поняттями і малоросійськими категоріями, проте з менеджерської точки зору вони не поступаються якомусь дяді Васі з глибинки Черкаської або Полтавської областей, який звик безтурботно плестись власною доріжкою, діяти за натхненням.

Ці криворізькі ніколи не управляли великими багато профільними підприємствами. Творчий колектив - це трошки про інше. Психологія там, позлодійкувати трошечки у інвесторів і продюсерів, зімітувати процес, розіграти комедію і покрасуватися на телевізорі, - це можна. Що і спостерігаємо вже два з половиною роки.

А ось як бути в ситуації, коли заради політичних і особистісних амбіцій руйнуються державні інститути, коли ти сам не здатний їх створювати, - питання. Добре, що на своєму місці перебував Аваков, який цементував політичний режим завдяки концентрації в одних міністерських руках таких структур, як поліція, Нацгвардія, прикордонники та інші організації, де служать люди в погонах.

Але після відходу «чорта» зі своєї посади все почалося сипатися. І концентруватися навколо підручного Офісу Президента СБУ. Давайте подивимося, що сталося:

  • зачищається «вулиця», будь-які вуличні протести оголошені поза законом, поліція і СБУ діють злагоджено як в кращі диктаторські часи — привіт Національному Корпусу, без оцінки їх діяльності;
  • Харків після тренувань на 87 окрузі оголошується територією поза законом, тут ОП відкрито виступає на боці сепаратиста і українофоба Михайла Добкіна, силою пробиваючи йому пост міського голови;
  • в країні, по суті, введена цензура - незручні публікації видаляються з мережі, повномасштабно працюють зеботи, які і формують новинний порядок денний.

І тут - бах! - вбивство Костянтина Павлова, який пропрацював міським головою без малого 8 місяців. Нагадаємо, представник ОТЗЖ набрав 56,96% голосів, тоді як кандидат від Слуг народу Дмитро Шевчик - 40,49%.

Зеленський заявив про готовність розкрити вбивство Костянтина Павлова

Різниця між кандидатами непринципова, обидва вони лобіювали інтереси Ахметова (ставленики ГЗК) і сімейства Вілкуліів. Боротьба велася хоча і підступними сіренькими методами, - з обох боків - але Павлов переміг чесно. І ніхто не сумнівається в його перемозі. Ніхто з тих, хто давно в політиці або професійно займається політтехнологіями.

За винятком Зеленського і ОП, впевнених восени-взимку 2020 року в перемозі свого кандидата. Однак Шевчик чесно програв.

Який висновок був зроблений? Правильно. Глобальна політична, новинна і вулична зачистка, а потім вже розсаджування своїх намісників по всіх містах і селах. Поле вони відпрацювали на 87 окрузі. Як зачищати партії, навчилися на прикладі «Голосу», підігнавши під Кіру Рудик слухняних ОП депутатів. Подивилися на реакцію вулиці і «громадянського суспільства» після зачистки не дуже-то популярної організації.

Ну і далі - вбивство Павлова, яке наполегливо представляється як самогубство.

Чесно кажучи, я сам думав, що «Аваков- чорт» і підтримував будь рухи проти нього. Але тепер схиляюся до думки, що насправді він був фактичними президентом України.

Саме він концентрував навколо себе владу, інститути та елітні протиріччя. Саме він виконував глобальну роль Кучми - системного модератора, який адмініструє протиріччя між партнерами у владній вертикалі.

Тепер адміністратора звільнили або змусили піти. Перемогла одна внутрішньо владна партія.

Іншого адміністратора нема і не буде. Система пішла в рознос. Бо не спроможна працювати в умовах політичного домінування однієї групи.

А ми чекаємо на нові сюрпризи. Літо-осінь в Україні дуже запеклі.