Українська політика радикалізується - дослідження

Цікаві результати соціологічних дослідження продемонстрували КМІС та група “Рейтинг”. Окрім рівня підтримки, ми зараз можемо оцінити політичну перспективу головних акторів українського політичного театру.

Президентський рейтинг. Червень 2021

Отже, згідно з результатами дослідження КМІС, 27,3% серед тих, хто буде голосувати і визначився зі своїм, надають перевагу Володимирові Зеленському. 14,6% проголосують за Петра Порошенка, ще 11,9% - за Юлію Тимошенко. Ще 9,5% бачать своїм президентом екс-силовика Ігоря Смешка, а також лідера партії ОПЗЖ Юрія Бойка — 9,2%.

Президентські рейтинги. Червень 2021 року (за даними КМІС)

Президентський рейтинг, червень 2021 року

Читайте ВизиЯ на Google News

Про що говорять ці цифри?

Основний пул кандидатів складається зі старих політиків, і Україна постійно вимушена серед тих, хто при владі вже 15-25 років. В різних іпостасях, але це все — старі обличчя, тобто справжній електоральний вибір зацементований інклюзивними персонажами, які точно блокують еволюцію вітчизняної політики.

Другий момент — за великим рахунком ми продовжуємо жити в розтягнутій передвиборчій кампанії 2019 року, коли є тільки два реальних кандидати — Зеленський і Порошенко, - а всі інші виступають в ролі фонової підтанцьовки, без жодних шансів на перемогу.

Разом із тим з'явилися моменти, які не спостерігалися два роки тому. Це зростання рейтингу Євгена Мураєва (5,7%), Володимира Гройсмана (4,6%) та Віктора Медведчука (4,3%). Це підкреслює відсутність номінального лідерства як серед постмайдаових сил, так і в середині умовного Антимайдану. Але ж якщо “майдановці” шукають просту альтернативу Порошенкові, то протилежна сторона значно радикалізуються, до того ж геополітично. Наврядчи Медведчука і Мураєва можна назвати суто українськими політиками.

Що стосується Гройсмана, то тут теж є своя родзинка. Справа в тому, що він точно не сприймається людиною з радикальними поглядами, має досвід міського голови Вінниці, керував парламентом, очолював кабмін, не вписався в гучні корупційні скандали. Іншими словами, Володимир Гройсман — розумна альтернатива Зеленського для тих, хто розчарувався діючим президентом, але не має наміру голосувати за “п’ятого”. Водночас ми розуміємо, що Володимир Борисович отримає свій шанс тільки коли ПАП піде з української політики.

Водночас, згідно того ж соціологічного дослідження КМІС, 54,5% респондентів не бажають Зеленському другого терміну, тоді як з таким сценарієм погоджуються 37% опитаних. Тобто від Зеленського ми спостерігаємо відтік лише потенційних, “другорядних” прихильників, тоді коли рівень прямої народної підтримки він майже зберіг. Ці показники демонструють рівень боротьби в середині його оточення, і не факт, що діюча ОП, включаючи Андрія Єрмака, виступить на його боці, коли потрібно буде говорити про перспективи другого туру.

Аналогічні результати соціологічного дослідження демонструє група “Рейтинг”.

Президентські рейтинги на червень 2021-го

Тут вже Зеленський набирає 23,1%, Петро Порошенко 14,3%, рій Бойко 11,3%, Юлія Тимошенко — 10,9%. За своїм складом перша група та ж сама, що й у КМІС. Відповідно, попередні висновки аналогічні. Різниця в цифрах списується на методологію: телефонне опитування у киян і персональне інтерв'ю у львів'ян, що в даному випадку не є принциповим.

Але вельми цікава друга група від “Рейтингу”. Окрім Смешка (7,2%), Гройсмана (5,7%), Мураєва (4,9%), ми бачимо високы показники Дмитра Розумкова (5,3%). Дыючий голова ВР, як свого часу і Гройсман, - розумна альтернатива Зеленському при збереженні лінії, запропонованої “Слугаи Народу”. Опосередковано ми можемо припустити, що навіть з відхідом Зелнського партія залишиться, - можливо, в новому форматі, але вона прийматиме участь в наступних виборах. І свої 5-7% вона отримає обов'язково.

Частная собственность: понятие, история и правила Почему мы так плохо живем? Часть третья Успешная экономика не может существовать вне частной собственности.... 07 березня 2017 / Інститути
Приватизація та збереження робочих місць - два критерія естонських економічних реформ Як Естонія перетворилася в країну підприємців Естонія - найбільш реформана країна пострадянського простору. Приватна... 18 липня 2021 / Економіка
Не смотря на обвинения чуть ли не внацизме, настоящих „нациков” среди политзеков единицы Ворон. Из дневника политического заключенного Подавляющее большинство тех, кого наши силовые структуры пытаются... 16 січня 2020 / Лідери
Административно-территориальная реформа: история, особенности, итоги Зеленский разрушает договорняк на президентских выборах Текущая избирательная кампания любопытна тем, как проголосуют громады. 09 березня 2019 / Лідери
Погода