Сценарій повномасштабної війни з Росією: що чекати?

7 грудня відбудуться перемовини між президентами США та Росії. Путін, перекидаючи величезну кількість військ на український кордон, досяг своєї мети - двосторонньої розмови з Джо Байденом.

На 7 грудня запланована розмова Путін Байден

Звісно, російська пропаганда продзижчить усі вуха про те, що на території України йде громадянська війна, і лише особисті зв'язки між лідерами двох великих держав здатні зупинити можливу криваву бійню.

Тим не менш, біля наших кордонів сконцентровано близько 90 000 російських військовослужбовців, а також танки та артилерія. І це без урахування тилового супроводу: медиків, шпиталів, постачальників, польових крематоріїв, які зафіксовані на окупованих територіях.

Без урахування кримського угруповання та 14 армії, розташованої у Придністров'ї. А це ще 40 тисяч бойового складу, з яких більше половини — молдовани та колишні українські військовослужбовці, так звані «трофейні», які перейшли на бік ворога навесні 2014 року після окупації Москвою Кримського півострова.

Цифру у 90 тисяч підтверджують як українські, так і американські спецслужби. Але західні партнери стверджують, що чисельність російських військ, які готові воювати в Україні, буде доведена до 175 тисяч.

Це означає, по-перше, що Кремль планує перекинути додаткові військові частини до Білорусі, а також до Криму і, можливо, Молдови.

По-друге, у разі сценарію розгортання повномасштабної війни з Росією Україні доведеться воювати на три фронти: білоруському, донецькому та кримському. Що дуже проблематично, враховуючи, що за останні два з половиною роки були повністю згорнуті всі програми з оновлення озброєнь, знищено реформовану систему продовольчого постачання, а важке озброєння виведено з передової.

Втім, якщо з Кримом ситуація цілком прогнозована, то варіант Молдови, враховуючи зміну влади в цій країні, видається майже фантастичним. Посварити Київ та Кишинів Москві не вдалося, і на тому спасибі. Проте, як Молдова збирається блокувати російські війська у своїй країні, - питання питань.

Щодо Білорусі, то тут найскладніша ситуація, ще складніша, ніж на Донбасі. Справа в тому, що до президентських виборів 2020 року Лукашенко виступав поганим-кривим, але гарантом того, що його країна не братиме участі у путінській авантюрі.

Чи гарантував він уникнення сценарію повномасштабної війни з Росією — теж питання. Проте окупацію Криму він досі не визнавав, гас на українські танки та літаки регулярно постачав. Ми воювали на «білоруських» енергоресурсах. І чим замінити братський гас у разі масштабного вторгнення російських військ, поки що незрозуміло.

Крім того, не можна виключати, що Білорусь виступить повноправним військовим союзником РФ.

«Я зроблю все, щоб Україна стала нашою. Це наша Україна, люди там наші. Це не емоції, це моє жорстке переконання», - заявив Олександр Лукашенко в інтерв'ю РІА Новості.
«Якщо Росія зіткнеться з агресією з боку України, ми будемо тісно пов'язані, - економічно, юридично та політично ми будемо з Росією».

За його словами, Білорусь буде готова розмістити на своїй території російську ядерну зброю. А це вже зовсім інша гра, ніж просто війна, навіть із багатотисячними жертвами з обох боків. Захід, природно, зробить усе можливе, щоб Кремль не перекинув ядерну зброю до польського та литовського кордонів.

Але тут хотілося б звернути увагу на слова Лукашенка про те, що «якщо Росія зіткнеться з агресією з боку України»…

Що це означає?

  • Перше. Якщо бойові дії у разі повномасштабного вторгнення відбуватимуться виключно на українській землі, то РБ займе позицію войовничого нейтралітету. Можливо. Але не факт.
  • Друге. Ключове слово у цій фразі – агресія. Іншими словами, якщо буде обстріл російської території, то Білорусь рушить свої та чужі війська на північ України.

Або під час війни «постраждає» Крим. Тобто чекаємо на дипломатичний маркер від Лукашенка: якщо він визнає Крим російським, війна неминуча.

Тим часом, сам Путін підвищує ставки. Минулого тижня він промовив загрозливу промову, попередивши Захід не переходити «червоні лінії» Росії.

Ну, тобто не вступати в НАТО, не чинити опір, погодитися на Мінськ-2 у російській інтерпретації, погодитися на геополітичне панування Кремля на пострадянському просторі. Мовляв, розберіться там із сирійськими біженцями, яких ми вам постачаємо, а ми займемо «русскій город» Київ. Заради власного ментального, фізичного та національного самозбереження.

Природно, що Захід готується до найгіршого сценарію. Те, що він цілком імовірний, говорить, зокрема, внутрішньоросійський документ, який «планує» масові поховання з 2 січня 2022 року. Нагадаємо, що американська та українська розвідка говорять про лютий як час старту військової операції РФ в Україні.

А у цьому документі все серйозно. У Кремлі чудово розуміють, що зіткнутися із масовою загибеллю солдатів. І ховати їх вони збираються на захоплених українських теренах, не в Росії.

Що ж, Байдену буде про що поговорити з Путіним.

Що можна спрогнозувати?

Можливо, американський президент дасть туманні гарантії, що Україна не вступить до НАТО. Так, щоб від «угоди» потім відмовитися.

Втім, навіть якщо він і надасть такі гарантії, то вони зовсім нічого не означають. Україна отримає статус «партнера» поза блоком НАТО або приєднатися до військового картелю США-Великобританія-Австралія-Японія, який зараз вибудовує Джо Байден. Без Угорщини та різноманітних європейських бюрократів.

"Здавати" Україну ніхто не збирається. Уявіть собі страшну картину: Росія повністю окуповує Україну. Кордони російського контролю розтошовані десь у Карпатах та Білоруському Поліссі. Це потрібно Польщі та балтійським країнам? Та й Румунії зі Словаччиною та Угорщиною? Звичайно, що ні.

Тож допомогу нам нададуть. Воювати доведеться. Незалежність та свобода мирним шляхом не дістаються.

Отсутствие единой президентской повестки в Украине О биллбордах оппозиционеров и не только Киев и его окрестности завешаны плакатами так называемых «оппозиционеров».... 25 жовтня 2018 / Політика
Що таке совок? це стан душі. Вичавлювати з себе можна тільки раба Совок - це назавжди Печально, що совками залишаються не тільки люди, народжені в СРСР,... 14 липня 2021 / Інститути
Капитал из Украины утекает в оффшоры - более 219 млрд. долл. Украина с 1991 года потеряла $220 млрд. прямых инвестиций С момента провозглашения независимости на счета в зарубежные банки... 26 вересня 2018 / Економіка
Почему в Швейцарии невозможно появление Ли Куан Ю и Пиночета Почему в Швейцарии не Сингапур Демократия сегодня не в моде. Популисты и многие интеллектуалы смыкают... 26 жовтня 2017 / Інститути
Погода