ВизиЯ Точка зрения Политика Арахамія вже каже, що не шантажував ядерною зброєю, але...

Про ядерний шантаж, Арахамію та Слуг Народу

Підсумки дня: глава парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що Україна могла б шантажувати весь світ, якби не віддала свою ядерну зброю Росії. Шантажувати - в сенсі поводитися як Кім Чен Ин з Північної Кореї: гарний спосіб клянчити гроші у світової спільноти, просто так, бо звикли до солодкого життя. А що, є ж червона кнопка.

Арахамія хоче шантажувати світ ядерною зброєю

Для початку декілька слів заради просвітлення Арахамії. Україна не зовсім володіла ядерною зброєю, вона лише знаходилася на нашій території. Коди і система стратегічного управління перебували в Москві. Так що в 90-х відбулася передислокація ракет і зарядів, не більше того.

Звичайно, в України - технологічно - був маленький шанс зберегти і боєголовки, і ракети хоча б малої і середньої дальності. Однак, з огляду на економічне і геополітичне становище того часу, Києву навряд чи б дозволили шантажувати світове співтовариство. Глобальна ізоляція, відсутність кредитів та швидких грошей - і проект «Україна» довелося б закривати, що називається, з природних причин.

Крім того, на той момент Росія активно готувалася до війни в Чечні, у Москви вже був досвід територіального розколу Молдови, відторгнення грузинських територій, розв'язання вірмено-азербайджанської війни (причому на стороні Єревана воювало кілька російських дивізій) і громадянської війни в Таджикистані.

Нагадаємо також, що Україна в середині 90-х не контролювала Крим, де лютували Мєшков, кізяки і «Башмаки», яких два роки по тому «зачистив» Євген Марчук. Так що якщо б, - не дай боже! - Україна в тих умовах ляпнула щось про збереження у себе ядерної зброї, вона б втратила не тільки Крим (вже відторгнутий від конституційного поля України) і Донбас, а й Харків з Дніпром і Запоріжжям. Про Одесу-Херсон-Миколаїв ніхто навіть не кажіть. Тільки наївний вважає, що ідея Новоросії виникла в 2014 році. Це далеко не так.

Звичайно, політичним і правовим нігілістам a-la Арахамія можна легко грати на популістських нервах своїх виборців. Як же так? Віддали розікрали, обікрали, - баригіііі! А ось серйозно поговорити, не випускати відосікі, а подискутувати з концептуальними аргументами, вибачте, мозків не вистачає. Розумом не доросли.Хоча на шантаж міркувалка жваво працює.

Підсумуємо, що ляпнув шановний Давид за минулий місяць:

  • - Україна уклала таємний договір з Китаєм і запрошує китайських комуністів покерувати українською економікою;
  • - Україна виходить з програми НАТО «Партнерство заради миру»;
  • - Найбільш вдала реформа останніх років - децентралізація, яку провели «слуги», але все бюджетні гроші ми забираємо в Київ;
  • - Вибори недоцільні і ми ще подумаємо, проводити їх чи ні;
  • - Від реформи армії ми відмовляємося, повертаємося до структури управління яке існувала в 2013 році і, нарешті,
  • - Віддайте Україні ядерну зброю, ми будемо вас шантажувати!

Що це означає?

Тільки одне: зекоманда хоче залишитися навічно при владі. Бажано під китайськими гарантіями, розуміючи, що по-іншому позбутися геополітичних зобов'язань перед своїми західними партнерами вони не можуть. Як і придумати таку версію Виборчого Кодексу, щоб він гарантував їм вічне правління.

Інакше кажучи, нас чекає зовнішньополітична ізоляція. Колективний Захід вже до критичного мінімуму звів всі офіційні контакти з Банковою.

Тепер залишилося довести американців до точки неповернення.

А потім кинутися в обійми або Пекіна, абоМоскви. Відповідна дискусія всередині «слуг” триває дотепер.

В цей же час Байден зустрічається з президентом Білорусі Тіхановською. Залізна завіса перед Володимиром Олександровичем щільно опускається. Як в старі добрі кучмівські часи.