ВизиЯ Точка зрения Политика Влада вважає телефонну розмову з Байденом зовнішньополітичною перемогою

Про телефонний дзвінок Байдена

Після телефонної розмови президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського, українська сторона коментує її як велике зовнішньополітичне досягнення чинної влади.

Байден та Зеленський поговорили по телефону

Такі заяви і коментарі, насправді, демонструють проблеми у стосунках офісу президента України з американською адміністрацією.

Я, буквально напередодні дзвінка коментував ці взаємостосунки журналісту і сказав, що підстав для телефонної розмови нема, адже українська чинна влада своїми діями, а Зелееський своїми публічними заявами з претензіями до президента США не сприяють розвитку довірливих і партнерських взаємостосунків. Тим паче, Байден не забув роль чинної влади у справі проти його сина.

На мою думку, дзвінок міг відбутись тільки з ініціативи американської сторони, а не через потуги офісу президента України. І якщо такий дзвінок буде, то це нічого доброго для української влади не означатиме. Так і сталося, Джо Байден зателефонував і Володимира Зеленського запросили на зустріч у Вашингтон. Не розумію чому з цього приводу так радіє Зеленський, адже, на мою думку, його насправді визвали на килим і зустріч для нього буде не з приємних.

Зустріч Зеленського і Байдена відбудеться після зустрічі Байдена з Путіним та саміту НАТО. І скоріш за все з Зеленського спитають, чому він ігнорує поради США і поставлять перед фактом, що від нього нічого не залежить і що потрібно робити.

Але, важливо розуміти, що до України, до українського народу ставлення американської адміністрації і особисто президента США на відміну ставлення до чинної української влади, дійсно добре. І коли ми читаємо прес-релізи, то саме про підтримку Украіни і йде мова. Така підтримка певною мірою нівелює всі ті негативні наслідки від зовнішньополітичної діяльності Володимира Зеленського.

Зеленському варто зрозуміти, що якщо він обіцяє щось зробити нашим західним партнерам, то обіцянки потрібно виконувати, а не вести себе так, як він це робить в Україні, невиконуючи свої обіцянки українському народу. Там такі варіанти не проходять і за обман завжди спитають.