ВизиЯ Точка зрения Политика Про непарламентські партії, які хочуть перемогти на виборах

Про рейтинги, розваги та сумне

Оприлюднюючи рейтинги, багато хто звертає увагу на рейтинги нинішніх парламентських партій та верхів політики. Але часто дуже цікаві речі трапляються з рейтингами непарламентських партій, оскільки це передає тенденції, які можуть вплинути як на президентські, так і на парламентські.

Що показують рейтинги

Поки список непарламентських фракцій у рейтингу очолює ′′Сила і Честь′′ Смешко. У них зараз 4,8 %. Країна має запит на ′′ сильну руку ′′ і ′′ професійну, хоч в чомусь ′′ (такий собі лідер партії). Але є велика ймовірність, що перед виборами він втратить свої позиції (тут може повторити долю партії Гриценка, яка має хороші рейтинги між виборами, але випарується під час виборчої кампанії).

Ляшко на відпочинку

Радикальна партія Ляшка має 4,7 % прихильників соціології. Ймовірність його вступу в парламент є. Але у Ляшка велика проблема - це Юлія Тимошенко. Ті самі основні райони (сільськогосподарський центр, Північ), те саме ставлення до багатьох проблем (той самий дерибан землі), критика високих тарифів. За соціологією у них дуже великі переходи голосів (деякі відсотки виборців Тимошенко готові голосувати за Ляшка і навпаки). Але за інших рівних умов Тимошенко виглядає більш вражаючою (вона в Раді, а його немає) і, як показує практика, люди голосують за сильнішого лідера за інших рівних умовах. Тож Ляшку потрібно буде дуже постаратися.

′′Українська стратегія Гройсмана′′ має 4,5 %. У нього є базова Вінницька область, але цього недостатньо для вступу в парламент. Повернувся до активної інформаційної політики, критикуючи владу з деяких питань, але ще не в середині. Він не може відійти від неоліберального дискурсу, який змушує людей стогнати. Народ отримав ′′реформаторів моди".

Партія Мураєва ′′Наші′′ активно зростає (4,3 %). Його виборці проросійські і йому доведеться боротися за електорат, який досі тримається в групі лідерів.

Кличко дожився. Цьому також сприяє запит на ′′ перспективних, не сильно голених і тих, хто щось представляє ". Плюс, Банкова активно бореться проти Кліка, який додає йому більше балів, ніж забирає. Влада завжди програє вибори. Кличко може обрати виборця ′′ Голосу ". Але запит на ′′ молодих і професійних ′′ залишається. Ця партія також може перейняти голос за ЄС, який відкатують (але не всі звісно. Виборець Порошенко відданий своєму лідеру і не вважає, що те, що каже влада, правда), бо Зеленський активно бореться проти Порошенка. Відтік голосу може виникнути на противагу, адже в арсеналі майже немає антирейтингу, негативних польських та гучних скандалів. Зараз ′′ Удар ′′ (згідно з дослідженнями групи ′′ Рейтинг ′′) має 4,1 але враховуючи швидку зміну політичних симпатій, вони можуть добре подолати 5 % бар ' єри і потрапити в Раду. До речі, ось що вийшло в мери Києва. Електорат ′′ ЄС ′′ проголосував за Кличка. І це було так очевидно, що ЄС навіть не наважився висувати свого кандидата в мери.

Слідкуємо за рейтингами та висновками. Виборче поле зараз більш об ' ємне ніж будь-коли і до осені ми зможемо побачити зовсім інші розклади з новими і умовними ′′ старими ′′ політиками та політичними силами. Або новий Зеленський. Досі 30-35 % людей не визначилися зі своїм вибором, що є гарною частинкою як для нових проектів, так і для зрілих. Але їм потрібно дуже постаратися.