ВизиЯ Точка зрения Политика До Верховної Ради проходять 7 партій з однаковою підтримкою

Про нові, старі рейтинги

КМІС оприлюднив своє нове соціологічне дослідження, за результатами якого до Верховної Ради проходять сім партій.

Чи не вперше рейтинг партії Слуга народу з 17,7% тих, хто визначився, на мою думку, відповідає реальній ситуації.

До Верховної Ради проходять 7 партій

Щодо партій, які посідають друге, третє та четверте місця: ЄС з 15,4%, ОПЗЖ з 14,7% та Батьквшина з 13,9%, то фактично у них однакова підтримка, адже різниця у межах статистичної похибки. Тому від їхньої активності буде залежати, хто закріпиться на другому місці найближчі місяці. Найкращу тенденцію демонструє партія Батьківщина, що є результатом активної позиції партії та її лідера Юлії Тимошенко щодо продажу землі, яку більшість українців не підтримують. Ініціація проведення референдуму про продаж землі дозволила партії Батьківщина стати першою політичною силою, яка виступила за народовладдя у вирішені важливих питань в Україні.

У партії ЄС зараз непрості часи через оприлюднення телефонних розмов Віктора Медведчука, одного з лідерів ОПЗЖ, з представниками російської влади та бойовиками. У цих розмовах Петро Порошенко сприймається у негативному контексті, як глава держави, у непрості роки початку російської агресії на Донбасі. Спроби нівелювати негативні наслідки для Порошенка і партії ЄС виглядають непереконливими. Опоненти і Петра Порошенка, і партіі ЄС обов’язково використають цю ситуацію.

В ОПЗЖ з кожним опитуванням змешується рейтинг, але він буде коливатись навколо 15%, поки не з’явиться альтернативна партія на цьому електоральному полі.

Вже вкотре дивує достатньо високий результат партії Сила і честь з 8%, який пояснити доволі непросто.

Проходять до Верховноі Ради Українська стратегія Гройсмана з 5,8% та Радикальна партія Олега Ляшка з 5%. Вони фактично на межі проходження і потрібно ще багато зробити їхнім лідерам і самим партіям, щоб бути представленими у майбутньому парламенті.

Але тільки вибори продемонструють, кого реально підтримують українці і бажано для країни, щоб вони відбулись найшвидше.