ВизиЯ Точка зрения Политика Данилов зайнявся мігрантами: необхідний системний підхід...

Про міжнародну політику та РНБО

Горді жести Данилова «можуть взяти собі по два, по три, по п’ять» мігрантів – це, звісно, пафосно. Але він не врахував, що Україна підписувала документ щодо Асоціації з ЄС. Де чорним по білому написано:

Данилов відповів ФРН: заберіть собі мігрантів

«Зобов’язуючись посилювати діалог, який ґрунтується на основних принципах солідарності, взаємної довіри, спільної відповідальності й партнерства, та СПІВРОБІТНИЦТВО З ПИТАНЬ МІГРАЦІЇ, НАДАННЯ ПРИТУЛКУ та управління кордонами, використовуючи системний підхід...».

Ми це підписали. І маємо виконувати. Чи як мінімум при виникненні отаких «геніальних ідей» в тому ж Бундестазі у відповідь активно робити на голос на «співробітництві» та висувати власні умови того співробітництва. Масштабні і розгалужені умови – щоб ініціатори тричі подумали, а тоді пошукали інші варіанти.

Це – міжнародна політика. А не внутрішньоукраїнська пісочниця РНБО, де одним рішучим розпорядженням можна хоч санкції без суду запроваджувати, хоч телеканали пачками закривати. З Європою все трошки складніше і тонше.

Хоча, звісно, навряд чи хтось би відмовився, як Данилов, від душі послати європейських креативних політиків – проявляти гостинність до мігрантів, наприклад. Так само як більшість (і я в тому числі) вважає потрібним і корисним закриття телеканалів. Юридично безтолковим - але необхідним і корисним.