Про кадрову політику Зеленського

Звісно, Кабмін звільнив Олександра Гогілашвілі. Щоправда, під тиском громадськості та після особистого розпорядження Володимира Зеленського. І слава Богу.

Тепер головне питання: як російський громадян, який раніше обслуговував депутата Державної Думи РФ від правлячої партії «Єдина Росія» Н.Валуєва, став заступником міністра МВС воюючої країни? Та ще з допуском до військової таємниці?

Про хамство, нехтування законами та правом, про неповагу до історії своєї держави та про зневагу до суспільної думки, - не говоримо. Звикли, давно обговорили та забули.

Марно чекати, коли влада ззрозуміє, що діяти треба за правилами, а не тому, що їй так хочеться.

Інша реальність кадрової політики

Віталій Кулік днями писав, що вся ця історія свідчить провалу кадрової політики Зеленського. А також є доказом некомпетентності усієї зекоманди.

Гогілашвілі, колишній заступник Глави МВС

Дозволю не погодитись з шановним експертом. Кадрова політика не може провалитися, бо її не було. Хіба Кучма, Янукович, Ющенко не підбирали собі міністрів, управлінців, радників за критерієм особистої відданості? Пілбирали.

Чи при цьому ігнорувався фактор професіоналізму? Частково так, бо лояльність перемогала командний дух роботи.

Інакше українська влада не функціонує. Незважаючи на безліч законів, підзаконних актів, указів президента та розпоряджень кабінету міністрів. Тільки особисті домовленості та неофіційний розподіл обов'язків.

У цьому сенсі «слуги» не поновили українську політику. Все ті ж кумівство, заглядання в очі, рот і вуха президента, ігнорування права (чим Зеленський гірший за Януковича або Кучму?) та маніпуляція законами.

Але у 2019 році Україна зіткнулася з реальністю, якої не було всі 30 років її існування: парламентська монобільшість плюс президент та кабмін. Абсолютна та ніким не обмежена влада. Жодної системи стримувань та противаг.

Старі практики трансформували в нові якісні чесноти влади: Гогілашвілі призначили на посаду не тому, що він громадянин РФ, а тому, що його дружина входить до угруповання «95 квартал».

А туди вона потрапила тому, що її погляди, як і самого Гогілашвілі, – проросійські. Втім, як і всієї зекоманди.

Інакше кажучи, механізм кадрової політики — кумівство і лояльність «першому» - залишилися незмінними ще з кучмівських часів Але якщо раніше лояльність перевірялася допуском до панських грошей, то зараз важлива тільки персональна відданість «ррусскому міру». І повна відсутність дипломатичних навичок.

Нагадаємо, сам Зеленський чудово жив та фільмував в РФ. До червня 2014 року. У травні гастролював по Донецьку. І це вважається за порядком речей.

Угруповання "95 квартал - Слуга народу"

Щодо «професійних якостей», то реальна кількість учасників угруповання «95 квартал — Слуга народу» не більше 1000 осіб. Може, навіть менше. Тепер рахуємо, кого треба призначити: міністри, голови відомств, заступники міністрів та їхні помічники, голови держкомітетів та державних компаній, депутати, заступники та помічники депутатів, голови ОДА, їхні заступники та помічники, голови районів і тепер уже сільські старости.

Якщо когось забув, нехай вибачать. Йдеться про нинішній правлячий клас чисельністю приблизно 150 тисяч людей. Де факто ми маємо справу з 200-ми тисяч — дружини, чоловіки, коханці, коханки… куди без них.

А у «слуг» менше 1000 людей у резерві. Перекуповувати чи домовлятися вони не бажають.

У тій же Партії Регіонів чи ОПЗЖ було значно більше 100 тисяч членів. У Батьківщині та Євросолідарності — аналогічно. Свобода, УДАР і навіть партія Мураєва можуть похвалитися неабиякою кількістю соратників.

Партії змінювалися від виборів до виборів. Деякі залишалися, інші трансформувалися упродовж двох десятиліть. Живий процес усередині української політики.

А що тут? Ім'я, екран, фейсбук та поспіхом зібраний зброд під парламентські та президентські вибори. Плюс присягнули МВС, армія, генпрокуратура та інший силовий блок. Усе. Більше нікого не залишилось.

Тож Олександр Гогілашвілі — це лише зойк про безнадійність політичного буття Зеленського. Йому людей нема звідки брати.

А ви про нестачу професіоналізму. Смішно.

Электронная система здравоохранения: новые детали Как будут вводить электронное здравоохранение В будущем электронная система позволит пациентам быстро получить... 30 січня 2018 / Реформи
Як позбутися тиску кредиторів - право та економіка Украни Як протистояти настирливим кредиторам в умовах коронавірусу Кредитори, особливо, фізичні особи, схильні діяти нераціонально, та... 21 березня 2020 / Право
Блокада угля из Донбасса закончится в течение 10 дней - политолог Карасев: блокаду ОРДЛО снимут через 10 дней Блокада угля из Донбасса закончится в течение 10 дней, так как у власти... 09 березня 2017 / Лідери
Турция после Эрдогана: между демократией и исламским национализмом Турция после Эрдогана Авторство радикальных изменений, которые претерпела Турция с 2002 года,... 09 жовтня 2020 / Інститути
Погода