ВизиЯ Точка зрения Политика Перелом у війні - українські війська визволяють окуповані території

Політичний щоденник, 10 серпня 2014 року

На внутрішнього фронті, здається, з’явилися ознаки перелому в Ході АТО. Донецька та Луганська «народні республіки» відрізані одна від одної, — принаймні, за офіційними повідомленнями. Для Росії, особливо в контексті санкцій, що постійно розширюються, це означає одне: або Москва вводить під тим чи іншим приводом свої війська, або «зачищає хвости» і намагається не допустити міжнародних судових процесів шкодо розгляду російських військових злочинів.

Хоча, здається, для кремлівських стратегів можливий третій варіант, коли прийдеться і «злити» неофіційну війну, знищивши не зовсім підконтрольні загони бойовиків, і стартанути з військової точки зору. Таке рішення було б логічним, бо Київ у жодному разі не визнає факт існування повномасштабної російсько-української війни. З іміджевої позиції, — в такому випадку вийде, що юридично це Україна оголосила війну Росії, а не навпаки. І з фінансової, — МВФ та Світовий банк не надають кредити воюючій країні, а існуючі борги все одно прийдеться сплачувати, та ще в умовах шаленої інфляції і фактичної відсутності раціональної податкової та бюджетної політики. До того ж вірогідність технічного дефолту, — на цей час обсяг зовнішніх кредиторських зобов’язань становить 140 млрд. долл. США, — дуже висока. На зовнішньому фронті ситуація не на стільки обнадійлива, як на фронті внутрішньому. Після спасіння 72 та 79 бригад злощасна ділянка українсько-російського кордону в так званому «секторі Д» повністю підконтрольна Росії і може слугувати непоганим вікном для довгоочікуваного Москвою вторгнення.

Крім того, концентрація російської техніки на сумському та харківському напрямку демонструє високу ймовірність слобожанського прориву російських військ. У сукупності з «провалом» луганської прикордонної ділянки маємо 2 ймовірні фронти, які «зхрещуваються» на Києві. Так що повалення «фашистсько-майданівського» режиму з повістки дня ніхто не знімав. А в такому разі контроль чи не контроль над луганськом або Донецьком вже не мають стратегічного значення.