Перевороту 1 грудня не дочекались. Поки що

Переворот, про який так довго мріяв президент Володимир Зеленський, так і не відбувся. Українське суспільство не дозріло до революції, хоча умови для докорінних змін політичної системи вже склалися.

Українська політика при Зеленському: передінфарктний стан

Громадянські настрої вирують ненавистю і до чинного президента, і до так званої «монобільшості», яка не має значної підтримки населення України. Справа не тільки в рейтингу «Слуг народу», а в тому, що реальних членів партії — трохи більше 1000 осіб. Всього лише.

Мітинг 1 грудня 2021 року в Києві. Майдан Незалежності

І ця організація має колосальну владу, більшу, ніж КПУ за радянських часів та Партія регіонів у 2010-2013 роках. Парадокс, але нинішня українська влада є не що іншим, як електоральним відображенням образу політика-аматора в телевізійному серіалі, який раптово матеріалізувався та зайняв своє фізичне місце на Банковій 11, офіс 69 у Києві.

Все це нагадує стан тяжко хворої людини. Якщо ми говоримо загалом про українське суспільство. Є передінфарктний стан у вигляді очевидної, але поки що юридично не доведеної державної зради. Є факт таємних сепаратних переговорів — згадаємо вояжі до Оману, літаки Патрушева та Медведчука, зникнення Зеленського на добу після вильоту з Оману. Нагадаємо, тоді ходили затяті чутки про літак Медієдчука із Зеленським в Москві. Чим і пояснувалося зникнення глави української держави на добу.

Є факт спроби створення консультаційної ради з ДНР та ЛНР. Пам'ятаєте ініціативу Єрмака-Сівохо під керівництвом глави РНБО Данилова? Потім були здачі територій, припинення фінансування армії та відмова від державного замовлення армії.

Поставки деяких видів озброєнь Укранській Армі в 2018-2020 роках

І постійні розмови про двосторонні переговори з Росією. Неприйнятних лише з однієї позиції: будь-які прямі розмови з Москвою, незалежно від того, хто їх проводить з боку України, означають підписання угоди про капітуляцію. Бо тоді ніхто не виступить гарантом їхнього дотримання, навіть якщо текст угоди гіпотетично буде виписаний на користь наших національних інтересів.

Плюс не забуваємо: Конституційний і Верховний Суди зруйновані, парламент перетворився на штампуючий секретарський відділ Офісу Президента, кабмін перебрався на ту ж Банкову, антикорупційні органи перетворені на караючі мечі влади, ГПУ виконує персональні завдання. Нацыональна гвардыя передана кардиналу, а судді просто заробляють на старість, бо розуміють свою нікчемність у зруйнованій системі державного управління.

Мітингарі в Києві звинувачують Зеленського у державній зраді

Так, це передінфарктний стан. Поки що не інфаркт. Але він невблаганно наближається. Судячи з виступу Зеленського у Верховній Раді, ще потрібна парочка-трійка ударів, щоб він нарешті стався.

Перший удар — це справді початок двосторонніх переговорів між Банковою та Кремлем. Очевидно, переговори про їх формат вже ведуться і вони мають бути юридично оформлені під час особистої зустрічі Єрмака та Козака. Як це станеться, поки невідомо, та й суть неважливо.

Українська політика при Зеленському стала абсолютно непублічною і нагадує, швидше, спецоперації розвідок, ніж узгодження спільної позиції в ім'я суспільного блага.

Ви можете грати без правил у рамках самих правил усередині країни, але на зовнішній арені існує лише одна позиція держави України. Публічна позиція. Тепер і цього немає. Ми лише здогадуємось, що відбувається насправді, які  переговори ведуться, на яких умовах ы в ччих інтересах.

Суспільство втомилося. Постійна напруга, стреси та невизначеність мають свою межу соціального вихлопу. Чайник закипів, але кришка ще тримається на місці.

Коли 15% рейтингу передвіщують революцію

Природно, 15000 людей, які вийшли на Майдан увечері 1 грудня, недостатні для відставки Зеленського, Єрмака, Демченка, Шурми та інших. Але ми вже розуміємо, що 15% ректингу Слуг карода, як показало дослідження КМІС, виникли не з простого розчарування у політиці Зеленського. Йдеться про делегітимацію політичного режиму, збудованого умовним «95 кварталом».

Президентський рейтинг станом на 1 грудня 2021 р. (за даними соціологічного дослідження КМІС)

Така делегітимація зазвичай протікає за трьома послідовними курсами.

Перший курс - розчарування зачарованого народу. Це коли спадають рожеві окуляри, «та сторона» починає чути раціональні аргументи і, як наслідок, відвертається від колишнього лідера.

Згадаймо весну-літо 2019 року. Розпал битви «порохоботів» і «зелеботів», країна розколота на два протиборчі табори. Потім напруга спала, за ним була байдужість, а тепер люди просто відвернулися від бога. Зевиборцям поки нелегко визнати, що вони проголосували за «пустушку», але й цей час настане, наближаючи революцію.

Другий курсце падіння рейтингу, про що йшлося вище. Як показує український досвід, 15% – це переломний момент синергії суспільного сприйняття та згоди еліт.

Якщо рейтинг політика вищий за 15%, то все добре: народна любов, інформаційна тиша телевізійних каналів, непомітна робота державної бюрократії, корупційне мовчання регіональних еліт.

Якщо нижче 15%, тоді серед олігархів починаються пошуки нового модератора їхніх інтересів, телеканали дружно «мочать» президента, вертикаль влади не працює, на місцях повний саботаж. Тобто політичний режим розвалюється. Що ми зараз спостерігаємо.

Попередній висновок після вчорашнього київського мітингу: регіональні еліти вже готові до зміни президента, один олігарх (Ахметов), скажімо так, не проти, а частина народу прагне крові.
Тепер усе питання, коли підключатимуться інші телеканали, а теплу ванну для Зеленського спустять у каналізацію.

І ще один момент: чи зможуть Ахметов та Пінчук виступити проти Коломойського? Чи зможуть Порошенко, Кличко та Тимошенко домовитися про трансформацію системи? Адже, по суті, голосування за відставку Разумкова показало, що ЮВТ мотивована лише ненавистю до Порошенка. Як і Зеленський. Це їх об'єднує, хоч і не говорить про формування постійно діючої коаліції. Вони можуть спокійно кинути одне одного, але не тоді, коли йдеться про спільне цькування п'ятого президента України.

Крім того, чекаємо на результати переговорів між Кличком, Гройсманом, Разумковим і Аваковим. Ось тут вирішується питання персонального лідерства та ролі у майбутній коаліції. Ця група не націлена на зміну Системи, але вона справді мотивована особистою ненавистю до "першого зеленого". А це чудова мотивація для досягнення спільної мети — дострокового усунення з посади Володимира Зеленського.

Третій курс це моральна катастрофа влади. Згадаймо Кучму та вбивство Гонгадзе. Згадаймо Ющенка з його бджілками в Адміністрації та всевладдям Балоги. Згадаймо Януковича зі побиттям дітей, які виступили проти його рішення щодо згортання євроінтеграції. Хоча й раніше були епізоди, які претендували на етичну катастрофу.

Ось і чекаємо, коли «зелені» стрибнуть із Евересту. Хамство, нарцисизм, презирство до інакомислення — це лише рамка майбутньої картини самоліквідації.

Потрібна подія — явне вбивство, як Гандзюк при Порошенко, відверта брехня, помазана на крові чи інша подія, яка має цінність для всього суспільства. Точніше, що демонструє: власні цінності Зеленського та його команди не сумісні з загальними цінностями укранців.

Тільки тоді моральна катастрофа набуде політичного значення.

А революція стане невблаганною реальністю.

Банковский сектор Казахстана: динамика и перспективы Банковский сектор Казахстана: основные тенденции 2017 года Банковский сектор Казахстана демонстрирует позитивную динамику,... 19 вересня 2017 / Країни
Ігор Мосійчук: підозрюваний у вбивствах на Майдані - депутат від “Слуги Народа” Ігор Мосійчук звинувачує депутатів СН у вбивствах на Майдані Всі бачили, як вчора президент Зеленський покладав квіти до пам’ятника... 22 листопада 2019 / Політика
Обвал нефти: ожидаем глубокую коррекцию - Визия инфо Обвал нефти. Game over Предсказуемая тема дня – обвал нефти. Когда в начале ноября нефть... 14 листопада 2018 / Економіка
Квантовый фазовый переход: подтвержден механизм Киббла-Зурика Что такое квантовый фазовый переход? Фазовые переходы — это явления, при которых вещество переходит из... 17 листопада 2016 / Наука та технології
Погода