ВизиЯ Точка зрения Политика Переговори Байдена та Путіна стали успішними для обох країн

Переговори Байден-Путін: і що далі?

Зустріч Джо Байдена та Володимира Путіна відбулася на розкішній Villa la Grange в Швейцарії. Ця вілла 18 сторіччя за тиждень до самміта перетворилася на сучасну фортецю внаслідок того, що російська дипломатія дуже остерігалася замаху на кремлівського вождя. За наполяганням російського президента в швейцарському окрузі були розташована натівська ПВО. Таким чином Путін нібито посміявся і над американцями, і над швейцарями, які вже 200 років живуть в країні з позаблоковим статусом — це єдина частина Європи, де заборонена війна і будь-яка зовнішня військова присутність.

Вілла Ла Гранж, е відбулася зустріч Путіна та Байдена

Самі перемовини відбулися, так би мовити, не дивлячись в очі. Через перекладача, в оточенні найближчих радників, але спокійно. Сторони проговорили свої позиції та мирно розійшлися. Власне, фіксація розбіжностей — основний підсумок зустрічі, який сповістив про початок глобальної холодної війни номер 2.

В принципі, не дивно, що Кремль відразу заговорив про успішність перемовин. Це дійсно так, вважаючи, що двостороння зустріч все ж таки відбулася, а лідери своїх країн фактично домовились про загальні правила гри. Серед них:

  1. ядерне озброєння продовжать скорочувати;
  2. По Ірану відбудуться додаткові переговори, але Тегеран приречений офіційно залишатися без'ядерною державою;
  3. росіян попередили про високу ймовірність поглинення Китаєм, тепер вибір за Москвою;
  4. Москву допустять до вирішення кліматичних проблем.

Тобто перемовини провалилися. Абсолютно. Байден відпрацював демократичну адженду, своїм виборцям є що сказати.

Зустріч Путіна та Байдена

Що стосується Сирії та України, то тут американська адміністрація не поступилася жодним міліметром. На принципи міжнародної безпеки ніхто не спокусився, та й попередніх домовленостей не сталося: все дуже жорстко, про що натякнув дідусь Джо.

"Я передав непорушну прихильність США до суверенітету і територіальної цілісності України. Ми обговорили Мінські домовленості. Я висловив наш погляд на Мінські домовленості. Він не заперечував мені. Але, звичайно, відмінності були", — заявив американський лідер.

Про провал говорить і той факт, що розмова планувалася на 2 сесії загальним часом 4-5 годин. Але вона тримала менше 3 годин. Тільки 1 сесія — загальні питання. По локальним конфліктам, включаючи російсько-українську війну, життєво несумісні позиції. Переговори, тим більше компроміс, апріорі неможливий.

До речі: в самому приміщенні Villa la Grange президенти знаходились лише 2 години. Потім 45-хвилинна перерва, після якої зустріч відмінили. Ось так — це перший такий випадок за всю історію російсько-американських відносин.

Щоправда, домовились про повернення послів і відновлення роботи амбасад. Відлига 70-х років: тоді Брєжнєв дозволив виїхати євреям, а зараз, мабуть, відпустять всіх бажаючих. Залишать тільки політв’язнів та прямих заручників — Володимир Володимирович дуже любить торгувати людським ресурсом.

Принциповим для України виглядають наступні символічні речі:

  • Байден хоче “передбачуваних і раціональних" відносин з Росією, що також зрозуміло — ніхто не прагне сюрпризів від мавпочки, яка володіє ядерною зброєю.
  • Під час питання журналіста, чи довіряє він Путіну, Байден кивнув, але Білий Дім заперечив хитання голови свого шефа.

В той же час нові санкції ніхто не відмінював, як і порушення міжнародних правил, про що відверто сказали Путіну. Просто чесні відносини: Путін порушає міжнародні домовленості та правила, Захід відповідає миттєво. Наступні перемовини в цьому контексті — все, кремлівський задворець догрався.

Виступ Джо Байден на прес-конференції після перемовин з Володимиром Путіним

Це означає не тільки початок нової холодної війни, але й геополітичне огородження Росії. Не декларуючи, Захід проголосив РФ північною Північною Корею, свого роду ОРДЛО, тільки в масштабах Євразії.

Особливо це було помітно, коли ВВП замантрував, що Крим — російський,а лекції про права людини ніхто слухати не збирається. Ніхто й не сперечався. Задля збереження дорогоцінного часу.

Навіть кібер-атаки Москва не визнала. Хоча й погодилася на переговори, - страх перед новими санкціями занадто великий, тим більше, що російську елітку до своїх сімей та коханок не пускають. А тут ще гроші, можливо, заморозять...

Одним словом: поговорили, випили, розішлися.

Як підкреслив Байден на прес-конференції: там ми подивились один на одного так: "добре, і що далі?"