ВизиЯ Точка зрения Политика Самого Януковича немає, режим Януковича залишається

Парламентська сесія, Крим і зрада

11 березня на черговій сесії українського парламенту все вирішиться. Це стосується і подальшого сценарію перетворення нової старої влади в свого роду режим Януковича без самого Януковича, за яким наполовину перетасовані обличчя будуть виконувати ті ж самі функції, що і попередні чотири, а можливо, і двадцять років.

Принаймні, за останній тиждень підтверджень тому, що Верховна Рада продовжує залишатися активно діючою біржею з купівлі-продажу адміністративних та політичних посад, було предостатньо. Це стосується і кримської проблеми, у вирішенні якої більше критичних питань, ніж чітких відповідей. Зокрема, відносно бездіяльності української влади, чия вичікувальна позиція більше нагадує зраду, ніж слабке намагання створити враження про «мирний спротив» російським. окупантам. Вибачте, Україна – не Індія, а Турчинов – далеко не Ганді. Та й Індія, здається, вже була повноцінною колонією, а не державою з частково анексованою територією. Це стосується і конкретних дій з боку Європи та США. Причому якщо в Брюсселі все ще продовжують думати, що їм дорожче – голодна позаімперська Україна, де «рулить» антиелітне суспільство, а не держава чи імперська та амбітна Росія, що стабільно постачає природні вуглеводи безтурботним буржуа, які не ворухнуться доки, поки ця сама Росія не постукає ядерним чобітком до їх ситих домівок.

Але насправді питання в тому, на скільки новий український уряд відчуває країну, від імені якої він намагається говорити і з народом, і з зовнішнім світом. А відтак – чи є у нього раціональна та послідовна стратегія вирішення політичної кризи в умовах фактичного ведення бойових дій. Щоб потім не було спекуляцій стосовно того, чому в період війни на тиждень розпускається парламент; чому на місцях призначаються ті ж персони, що вже були обличчям та стержнем попереднього режиму; чому не вживаються відповідні кроки на сепаратистські дії в Луганській, Харківській, Донецькій областях; чому не працює СБУ, яка має реагувати на терористичну діяльність російських спецслужб в цих регіонах; чому не було ніякого реагування на захоплення парламенту і кабміну кримської автономії. Тобто спекуляцій щодо ймовірної «здачі» України Путіну в обмін незрозуміло на що. Кремль як не визнавав, так і не визнає легітимності Турчинова і Яценюка, легітимність виборчого процесу поставлено під сумнів, взяттям Криму московські імперіалісти не обмежаться.

Звичайно можна припустити сценарій, за яким нове українське керівництво намагалося домовитися за принципом: ми вам Крим, а ви нам – свободу дій в європейському напрямку. А тому до певного моменту ніяких дій щодо припинення російської експансії Київ не вживав. Тим часом Путін, втім, як і завжди, відмовився від попередніх домовленостей, ввів війська і фактично анексував Крим, паралельно проводячи наступаючі дії на Сході України. А коли в Києві схаменулися, було вже занадто пізно. Майдана як такого вже немає. Тиснути на народних обранців за великим рахунком нікому. А українська еліта до того ж звикла «розрулювати проблеми» виключно на своєму, «найвищому» рівні. Звідси й нескінченні перемовини з європейськими дипломатами, які до кінця або не розуміють, що відбувається в Україні, або спокійно спостерігають за пересуваннями путінської вояччини. Ми їм: Росія окупувала Крим; вони нам – потрібні переговори; ми їм – захоплюють військові об’єкти і готуються до запровадження нацистської політики «очищення» від татар, українців та інакодумців, а вони нам – потрібно об’єктивно розслідувати злочини режиму Януковича у лютому 2014 року; ми їм – потрібна допомога, а вони нам – проводьте вибори. В окупованій країні, з неясними планами противника.

Хоча… щодо планів. Референдум проводять 16 числа. Після чого розпочинається наземна операція. Благо, через Харків та Луганськ можна ввести тисяч 150 туристів, з танками, бронетехнікою і авіацією. І що тоді скаже Захід? Домовляйтеся мирними засобами? Америка може й погрозити авіаносцями, але… хто буде воювати проти ведмедя з ядерними боєголовками під пахвами?

Який вихід? Тільки тиск Майдану. Завтра, під час проведення сесії. Влада має бути поставлена перед вибором: або вона вживає дієвих заходів задля деоккупації Криму і починає реальний катарсис всієї владної системи або йде геть.