ВизиЯ Точка зрения Политика Зленський власноруч зірвав спецоперацію по захопленню вагнерівців

Операція “Вагнергейт” Володимира Зеленського

Він прийшов на брехні і добрався до екватора президентського терміна теж на брехні. І ця брехня буде супроводжувати його все життя — до кінця псевдополітичної кар’єри.

Зеленський дав інтерв'ю Мосійчук

Зеленський визнав, що власноруч “злив” інформацію про захоплення “вагнеровців” Лукашенко, а той вже передав всі необхідні дані своєму колезі Владіміру Путіну. Деталі інфи виходили від Андрія Ємака, котрого і так звинувачували в державній зраді.

Тепер після злошасного інтерв’ю телеканалу Коломойського-Медведчука “1+1” стало очевидним, що Україною правлять не просто державні зрадники, а група колаборантів, метою яких є технологічне знищення української державності. Нагадаємо Оман, зустріч з Патрушевим, здачу українських територій, нелегітимні вибори Верховної Ради, блокування Конституційного Суду, платформу примирення імені Сергія Совохо, атаку на закон про мову, перепідпорядкування собі судової системи, знищення кабміну і переведення оперативного управління країною в структури РНБО, а також запровадження останнім позасудової та позаправової практики санкційного тиску на опонентів, за списком далі.

Іншими словами, ми маємо справу з інституційною експансію Російської Федерації, яка зрозуміла, що територію України вона контролювати не зможе, але отримати в васальну залежність політичну систему сусідньої держави цілком здатна. Особливо якщо цією країною керують — інше слово підібрати складно — люди без відчуття власної національності, гідності та громадянської позиції. Російський ментальний наратив “какая разніца” виник не з космосу: для РФ існування “держави” та “народу” завжди було констатацією факту існування паралельних світів, які ніколи не перетинаються. Тут те ж саме. Але в той же час Зеленський дивиться на Путіна як на свого конституційного гуру, вибудовуючи власний персоналістський режим за кремлівськими лекалами.

В цьому відношенні те, що ляпнув Зеленський про “вагнерівців”, - ще півбіди. Як і визнання їм державної зради. Він же прекрасно розуміє, що ніхто ніякої процедури імпічменту не запустить — монобільшість заблокує будь-які прояви здорового глузду. Так що Володимир Олександрович перебуває в повній політичній безпечці. Ну, поговорять “порохоботи”, хтось покричить, полається і... через тиждень-другий забудуть. Державна зрада — це ж не город забрати, на вулиці ніхто не вийде, Майдану не зорганізує.

Навіть за поганим сценарієм під рукою завжди знайдеться Аваков, який намалює і вбивство “вагнерівців”, і державну зраду з боку опозиціонерів, а заодно припишіть їм спробу державного перевороту. Зеленський же казав: держава — це прокуратура і МВС, якщо хто забув.

Інша справа — це підтримка людей. В ОП також прекрасно розуміють, що 28% Слуг Народу на парламентських виборах і 60% на другому турі президентських, за останніми соціологічними опитуваннями, — це майже тотальна довіра населення і, головне, свобода дій. Підтримка у Зеленського насправді вища, ніж в 2019 році. І ніяка зрада, беззаконня, диктаторські та наполеоновські замашки не скинуть його з президентського поста. Бо народ в нього вірить. Як в бога. І відноситься так само, відповідним чином. В Україні опозиція, раціональність і здоровий глузд на маргінесі.

Питання лише в одному: чому зараз? Та все просто — скоро перемовини з Байденом, а питання по “вагнерівцям” в Вашингтоні поставлять жорстко, адже президент України зірвав широкомасштабну спецоперацію, де були задіяні США і Туреччина. Два роки роботи коту під хвіст.

Другий момент — стримувати Belingcat можна було деякий час, але не вічно. Тому не виключаємо варіант, за яким Зеленський цілеспрямовано говорив Мосійчук-Скобєєвой про особливості зриву спецоперації проти “вагнерівців”. В Україні тему “закриють” максимум через 2 тижні, а от у американців не буде х-файлів для шантажу благородних донів з Кривого Рогу. Що означає конфронтацію з Білим Домом і більше лояльне ставлення до Москви.

А, може, Зеленському не хочеться розпускати Верховну Раду, на чому наполягають американці, добиваючись самоліквідації монобільшості. Зеленському, Коломойському, Єрмаку, Тищенку, іншим і без перевиборів комфортно.

Тому не виключаємо, що перед нами “багатоходівочка” з метою зірватися з гачка клятого Держдепу.

Нам нужєн мір. Зеленський від цієї ідеї ніколи не відмовиться.