ВизиЯ Точка зрения Политика Зеленський ігнорує МЗС і взагалі українські інтереси

МЗС уточнило “червоні лінії” для нормандської зустрічі

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що Україна на зустрічі лідерів нормандської четвірки в Парижі буде дотримуватися головної "червоної лінії" - збереження міжнародно визнаного кордону. Про це він написав у Twitter 8 грудня.Глава МЗС зазначив, що українська сторона їде в Париж "насамперед заради полонених українців у російських в'язницях і заради українських громадян на окупованих територіях".

Зеленський полетів в Париж на нормандську зустріч

"Наша головна "червона лінія", від якої не відступимо ні на один міліметр, - міжнародно визнаний державний кордон України", - вказав Пристайко.

Він також підкреслив, що позиція президента України Володимира Зеленського залишатиметься незмінною, незалежно від того, з ким він буде проводити зустрічі в рамках роботи нормандського саміту.

"Повне і постійне припинення вогню, наш контроль над кордоном єдиної неподільної держави, роззброєння і виведення незаконних збройних формувань, місцеві вибори за нашим законодавством - основні елементи позиції на завтра. Не важливо, за загальним столом переговорів чи тет-а-тет", - заявив Пристайко.