ВизиЯ Точка зрения Политика Клімкін заявив про те, що Зеленський відмовляється від прозахідної політики

Клімкін повідомив про російську пастку для Зеленського

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що МЗС мав повноваження без погоджень з Президентом направляти відповідь на російську ноту щодо суду над полоненими українськими моряками. За його словами, українська нота фіксує тільки міжнародно-правову позицію України, не містить «жодних політичних моментів» і принципово нових питань.

Зеленский отказывается от проведения внешней политики Украины

«Звичайно, всі повноваження сформулювати таку ноту у нас як у Міністерства закордонних справ України були. Ця нота була в рамках нашого спілкування і нашої судової справи з міжнародного трибуналу… Додаткового узгодження в цьому контексті, оскільки МЗС уповноважене вести і цю справу, та з міжнародного трибуналу, і щодо інших судів, нам не потрібно. І це наша позиція», – запевнив міністр, повідомляє «Українська правда».

В свою чергу президент Володимир Зеленський обурився тим, що Міністерство закордонних справ без його відома відповіло на ноту Росії щодо виконання рішення Міжнародного трибуналу з морського права про звільнення 24 захоплених в полон українських моряків і кораблів.

Глава МЗС підкреслив, що нота вимагає від Росії виконання рішення міжнародного трибуналу щодо звільнення українських моряків. Відповідаючи на питання видання, чи було особисте ставлення міністра до Президента причиною того, що не порадилися із Зеленським, Клімкін зазначив, що «не коментує емоції».

«Я бачу, що у мене є і тактичні, і стратегічні розбіжності з питань протидії російській агресії … Тому в цих умовах я не вважаю за можливе більше допомагати», – додав Клімкін.

Павло Клімкін заявив, що Росія без проблем може завершити всі внутрішні процеси, необхідні для звільнення моряків і, на його думку, «хтось в Офісі Президента банально попався в пастку».

«Росія без проблем може завершити всі внутрішні процеси, необхідні для звільнення моряків, в тому числі в рамках діючих і для нас, і для них багатосторонніх документів. Ми в курсі, що коли їм дійсно потрібно, вони цим спокійно користуються. Пастка була підготовлена для наших моряків, для нашої юридичної та дипломатичної команди, для керівництва країни. На жаль, схоже, що хтось в Офісі Президента банально попався», – написав Клімкін.