Казахстан призупиняє своє існування

Казахстану більше не існує. Так, територія країни існує, але після того, як президент Токаєв запросив “миротворчі війська” ОДКБ, а Росія (31-а та 45-а дивізії) та Білорусь (98-а дивізія) направили туди війська, самостійна держава Казахстан призупинила своє існування.

Ранок в Алмати

Казахстан пішов за сценарієм, який раніше, в 2014 році, був прописаний для України: запрошення чужих військ, придушення повстання, маргіналізація місцевої еліти, насадження її на фінансову голку Москви та цементування поліцейського режиму. В принципі все те, що відбулося в Білорусі, за виключенням прямої військової агресії.

В принципі, казахи довели, що вони не білоруси і спробували встановити свої власні, не промосковські не кланово-олігархічні порядки. Але не змогли встояти. Три причини очевидної вже поразки:

1. Питання “Чий Крим?” працює не тільки на міжособистому, але й на міжнародному рівні. Повсталі висунули вимогу офіційно та публічно визнати, що півострів належить Україні, за що і поплатилися.

2. Опозиція в Казахстані була зачищена вже давно. Мережевий горизонтальний протест — без очевидного лідера, політичної сили, але з більш-менш чіткими гаслами — працює в короткотерміновій період і то за умови відсутності зовнішнього втручання.

Тут же Москва миттєво відреагувала на “кримське питання”, а у протестантів не було зорганізованої структури для “гри в довгу”.

Щоб там не казали, але наприкінці 2014-початку 2014 року українська опозиція зуміла продемонструвати єдність своїх дій, до того ж представивши своїх лідерів (Яценюк-Тягнибок-Кличко), але в Казахстані такий сценарій виявився занадто нереалістичним.

Не можна протистояти внутрішньому і зовнішньому ворогові, коли у тебе відсутня структура, що бере на себе відповідальність у перехідній період. Хтось має вести переговори, а потім, - якщо революція перемагає, - відновлювати державні інститути.

Казахстан же, будучи персоналістською диктатурою, виявився інституційно та геополітично оголеним. А свято місце, як кажуть росіяни, пустим не буває. От і Кремль буде зараз наповнювати казахську інституційну пустоту російською державністю. Сценарій, який завдяки війні на Донбасі, змогла уникнути Україна.

Росія перенаправляє свої війська до Казахстану

3. Кажуть, що повстання відбулися в містах з переважно казахським населенням. Російськомовні, - і це вже не дивно, - виступили на боці російських, білоруських, а також, судячи з останніх повідомлень, вірменських інтервентів.

Так, на вулиці вийшли сотні тисяч людей, але інші сотні тисяч з радістю та квітами чекають окупантів. Країна розколюється етнічно, ідентифіційно та ментально. А це означає створення передумов для зовнішнього управління. З боку Кремля. Ніякої внутрішньої політичної та громадської самоорганізації, на зразок того ж Майдану, в Казахстані не очікується. На жаль.

Що це означає?

Росія захоплює політичні інститути республіки Казахстан. Заодно відбувається окупація країни. З часом росіян зненавидять всі. Але лють прийде по мірі того, як проллється кров. А вона вже засяяла усіма імперськими фарбами: Північний Казахстан, відсутність держави, дикий народ, великоросійський комплекс “ми Русь, а не Орда” — все це зараз відчують казахстанці. Незалежно від етнічного походження. Бо Російська імперія — каток, який змітає і своїх, і чужих.

А Путіну до московського Різдва 7 січня потрібно продемонструвати власну геополітичну перемогу. Хоча б над Біларусью та Казахстаном. Інакше опустити “залізну завісу” над всіє зоною ОДКБ не вдасться.

Зленський власноруч зірвав спецоперацію по захопленню вагнерівців Операція “Вагнергейт” Володимира Зеленського Не виключно, що Зеленський цілеспрямовано зірвав операцію по захопленню... 25 червня 2021 / Політика
Политика Оппоблока - это политика России, которая хочет легитимизировать боевиков ЛДНР Оппоблок от имени Украины ведет переговоры с боевиками Политика «Оппозиционного блока» — это политика России, которая по-прежнему... 04 червня 2018 / Політика
Школьная форма - тренд 2021-2022 гг. - мода и стиль Тренды школьной моды на 2021-2022 годы Школьная пора… Время учебы вспоминается c ностальгией: не только занятия,... 03 вересня 2021 / Дрес код
Дикторы новостей и телеведущие: дресс-код и особенности Телевизионный дресс-код: чем удивляют дикторы новостей Многие телеведущие новостей обладают идеальным вкусом, но требования... 16 лютого 2021 / Дрес код
Погода