Фундаментальний провал російської зовнішньої політики

Злії язики кажуть, що президента РФ Володимира Путіна покинула Фортуна. Свого часу йому вдалося продати Заходу війну в Чечні, потім війну в Дагестані, закрутити фінансові та політичні гайки у себе в країні, перетворивши Росію в фашистську державу.

В Брюсселі пройшли перемовини Росія-НАТО

Навіть війна в Грузії пройшла більш, ніж непомітно, - США навіть “перезапускала” відносини з Москвою.

Щоправда, напад на Україну вийшов боком, але все б нічого, якби не зґвалтування рідної Конституції та соціальна криза, спричинена коронавірусом.

Наступив 2022 рік. Січень ще не минув, але у Путіна вже цілий букет зовнішньополітичних невдач: перемовини з США, Євросоюзом, замороження “Північного Потоку 2” (скажімо “дякую” Данії) та навіть Казахстан, з якого вже виводять “миротворців” ОДКБ.

Останній провал — перемовини з НАТО 12 січня. Такого прицільного знущання ВВП не відчував всі 22 роки свого царювання: навіть кремлівські пропагандисти шукають відверто обтічні фрази, щоб притушувати колапс зовнішньої політики Федерації. Володимирович переграв сам себе, думаючи, що світ не змінився з часів вторгнення в Україну 2014 року.

Подивимося по пунктах, що сталося цього тижня.

1. Росія вимагала гарантій нерозширення НАТО на схід, зобов'язання про нерозміщення в Європі нових американських ракет середньої та меншої дальності, обмеження військової діяльності в Європі.

В результаті Кремлю відмовила по всім пунктам. Насправді переговори могли б пройти відносно вдало, якби московське керівництво розділило питання власної та європейської безпеки: ракети в один кошик, НАТО в інший, військові навчання — в третій.

В НАТО розповіли про перемовини з Росією

Але звичка розмовляти ультиматумами, “пакетами” та гонором обернулися спокійною реакцією Заходу: Грузія, Україна та НАТО самі дійдуть порозуміння в питанні членства; ракети залишаються, бо вже не існує ніяких, в тому числі стратегічних гарантій невикористання ядерної зброї; американських та натівських військ буде стільки, скільки знадобиться для повного військово-політичного стримання РФ.

До того ж Білокам’яна зробила логічну помилку: вони вірять, що НАТО поширюється; але насправді це постсоціалістичні та пострадянські країни біжать від Москви та всіляких “прєлєстєй” русского міра.

Вони не хочуть ні геополітики, ні сфер впливу, ні відновлення “батьківства” Кремля. “Осиротіли” — так характеризував міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров відношення з колишніми країнами Варшавського блоку.

2. Росія погрожує війною, якщо НАТО не припинить розширення та не надасть відповідних гарантій Москві. Проста математика: 20 держав позбавилися російського ґвалтівника. І вони будуть повертатися? Ніколи!

США, в свою чергу, заявили, що не відмовляються від політики відкритих дверей. Але у разі ескалації в Україні посилять військову присутність у Східній Європі.

Більш того, судячи з реакції республіканців та демократів, Вашингтон гарантовано додатково надасть зброю Києву, введе персональні санкції проти Путіна та всього кооперативу “Озеро”.

Тобто Росію закриють абсолютно: з її територіями, народом, елітою.

Санкції очікуються, їх “підвісили” над всіма кремлівськими вежами. Мова вже йде не просто про “повномасштабне вторгнення”, як причину їх введення, а про будь-яке загострення на українському фронті. Адже Захід готується до цивілізаційної війни з Китаєм, а тому панькатися з недоімперцями ніхто не стане. До рівня взаємного діалогу не дотягують.

В результаті російські перемовники були вимушені констатувати факт “фундаментальної відсутності” спільних тем для будь-яких переговорів.

Кінець розмовам. “Залізну завісу” опускають з обох боків барикад.

Почему нации приходят в упадок: теория Гоббса, история, описание Как заставить работать государственные институты Дарон Аджемоглу и Джеймс Робинсон решают вековую загадку экономики,... 30 жовтня 2018 / Інститути
Модельный бизнес: история и принципы организации Классические модные агентства уходят в прошлое Модельный бизнес переживает свою революцию. Связано это не столько... 21 жовтня 2018 / Економіка
Идеология Советского Союза: Украина отказывается от имперской исторической памяти Психология декоммунизации Президент Украины Петр Порошенко сегодня похвастался успехами по... 25 серпня 2016 / Політика
Светлана Тихановская: история победы Лукашенко В Беларуси стихийные протесты, оппозиция беспомощна Если описывать ситуацию в общих чертах, то по состоянию на утро 10 августа: 10 серпня 2020 / Політика
Погода