ВизиЯ Точка зрения Политика Перемовини з Меркель. Що означає українське майбутнє?

Дякуємо товарищу Меркель за її європейське майбутнє!

Вчора слухав регіонала Царьова про те, що Майдан зачистять протягом однієї години і думав: десь таке я вже чув. Здається, від російського генерала Грачова, який теж мав намір розібратися з «чеченськими терористами» чи то за годину, чи то за добу. Але спротив тривав декілька років, першу чеченську Росія тоді програла.

Сьогоднішня ситуація в Україні чимось нагадує кавказькі події середини 90-х. Російський сценарій, за яким розгортається полігон зовнішнього втручання та провокування громадянської війни. Наміри розколоти країну, — думаєте, по лінії Дніпра? Ні, по лінії Хрещатика. Москва не віддасть «мать городов руськіх» якимось там бандерівцям. У будь-якому разі чекаємо на розкол по лінії Житомирської, Київвської, Хмельницької, Вінницької областей. Можливо, виникне інший центр на чолі з Полтавською, Кіровоградською, Черкаською областями. І третя частина всі інші. У всякому разі так хоче Путін і по такому сценарію діятиме влада, яка вже не контролює ні власні дії, ні власних людей. Але має жорсткі зобов’язання перед Кремлем.

Тим часом регіонали покидають Україну. Разом із грішми. Це означає, що політичного врегулювання вже не буде. І не тому, що Янукович – неадекватний. Психологічний стан малоросійського генерал-губернатора вже нікого не хвилює. Справа в не контрольованості протесаного з боку опозиції. Зрозуміло, що з того боку перемогу отримали «яструби», для яких втрата капіталів та схем «приватизації» державних інституцій – смерті подібно. Краще втопити країну в крові, але залишитися при владі, ніж «тихо» відійти і, можливо, таким чином врятувати частину капіталів.

Інша причина відсутності можливості переговорного процесу – в раціональних діях Януковича. В умовах поступової втрати політичного та партійного ресурсів, адміністративних і силових інструментів у нього залишається крихітна вірогідність успіти перегрупуватися завдяки воєнізованим частинам приватної гвардії, яка раніше вважалася підрозділами МВС і Прокуратури. Але знов-таки – на скільки вистачить цього ресурсу? В умовах тотального спротиву і практично партизанської війни проти «донецьких». Декілька років, як і декілька місяців не буде. Здається, весна все-таки переможе.

І останнє, що спадає на думку. Деякі експерти і дипломати вже кажуть, що Європа і США зрадили Україні. Шановні, а яким, власне, зобов’язанням зрадили європейські та американські бюрократи? Ніхто Яценюку і Кличку нічого не обіцяв. Що стосується американців. Обамі досить проваленої спецоперації в Сирії. Якщо провалиться ще й українська місія, то і до імпічменту недалеко. Так що він зацікавлений у вирішенні «українського питання». Бажано мирним шляхом, щоб не спровокувати росіян на ще більше радикальні кроки.

Що стосується ЄС… Поїздка до Меркель 17 лютого виявилися даремною. Це й зрозуміло: Німеччина тягне на собі Грецію, Іспанію, балканські країни, Прибалтику, Угорщину. Власних фінансів не вистачає, про що свідчать деякі заяви в правлячій широкій коаліції. Для чого німцям ще приєднання України до цієї строкатої кампанії? Плюс додатково ще в якості апгрейта отримати незручні проблеми з Росією. Краще домовитися з Москвою про розподіл сфер впливу і почати кромсати Україну. Як це вже нробилось. І разом з тим не втратити довіру «великих українців», які тримають в європейських банках свої капітали. І таким чином заради збереження довіри до кількох десятків олігархів поховати цілу державу. Словом, скажімо дякуємо товарищу Меркель за її європейське майбутнє!