Данія перекриває «Північний Потік-2»

Данія відмовляється запускати "Північний Потік-2". А також визнавати сертифікацію об'єкта навіть якщо вона відбудеться найближчим часом. По суті, СП-2 відклали у довгу шухляду, повісили замок та забули про нього на невизначений термін.

Данія зупиняє ПП-2

До цього данський уряд нібито двічі змінював свою позицію, надаючи можливість "Газпрому" дотягнути "трубу" до германського берега.

Однак після того, як «Північний потік» був добудований, пастка, розставлена Кремлю, зачинилася. Москва витратила на прокладання СП-2, за різними оцінками, з урахуванням внутрішньоросійської території, від 100 до 150 мільярдів доларів.

Як з'ясовується, даремно: «зелені» у ФРН надто сильні, щоб їх корумпувати та натиснути на федеральний уряд. А у проекті коаліційної угоди запуск СП-2 не передбачено.

Але тут є ще дві обставини.

Перше. Крім Данії, проти північного потоку виступають Польща та країни Балтії (до яких Данія також належить). А в Євросоюзі рішення приймаються злагоджено, коли всі держави приходять до єдиної думки.

Такі рішення буквально виробляються, але Євросоюз сам по собі — це унікальний механізм згладжування конфліктів. І роль Польщі, Данії, Литви, Латвії та Естонії нічим не відрізняється від ролі Німеччини, Франції чи Італії. Тож якщо консенсусу не досягнуто, його не буде у найближчі 5 років точно. А там або Путін помре, або Росія припинить своє існування.

Друге. Євроатлантичний світ, як і передові азійські країни, до 2030 частково відмовляться від вуглеводнів. Прогнозується, що частка нафтовидобувної промисловості у структурі світового виробництва впаде майже вдвічі.

Це означає, що країни не припинять виробляти бензин чи дизтопливо, - є країни третього світу, армії, нафтохімічна промисловість зрештою. Які споживають нафтопродукти у великій кількості.

Але базовий «нафтовий ринок переїде до Африки, частково до Південної Америки та Азії. Тоді як попит на вуглеводи у цивілізованих країнах буде зведений до мінімуму.

Доки ми не навчимо довгостроково зберігати енергію. А як тільки відбудеться технологічний прорив, коли ми збудуємо сховища енергії, нафта автоматично перетвориться на дикунський атрибут геополітичного минулого.

Для Росії це означає катастрофічне падіння вартості сировини. Після України, газових воєн та торгівлею війною ніхто вже не обмінюватиме політику на економіку. Занадто дорого і непередбачувано.

Тож «труба» у Балтійському морі просто залишиться як пам'ятник Російської імперії. Не більше.

Лагранжиан и теоретическая механика. Просто о сложном - ВизиЯ инфо Что такое лагранжиан? В теоретической механике есть несколько представлений или интерпретаций.... 13 жовтня 2021 / Наука та технології
Кто же управлять Украиной - Ермак или Аваков? Как Зеленский теряет рычаги управления страной Судя по всему, Зеленский и его команда теряют контроль над внешней... 06 липня 2020 / Політика
Азербайджан и Армения обвинили друг друга в обстрелах в районе Нагорного Карабаха Что сейчас происходит в Азербайджане? Азербайджан и Армения обвинили друг друга в обстрелах в районе Нагорного... 28 вересня 2020 / Політика
Что такое оценки внутренней работы по Авакову? Реформа МВД: вопросы остаются Принято считать, что основным достижением минувшего 2015 года стал перезапуск... 20 січня 2016 / Реформи
Погода