Чому прямі переговори з Путіним- це катастрофа?

Хочу говорити про це без популізму і опозиційності, усвідомлюючи загрози, які стоять перед Україною.

Ірина Геращенко про можливу зустріч Зеленського та Путіна

Я навіть готова повірити, що Зеленський щирий в своїх мріях ще раз побачити Путіна і все йому пояснити, зачарувати, домовитися. Але це неможливо і несе прямі загрози країні. Та і самому Зеленському.

1. Путін паталогічний брехун. Все, що буде сказано за столом без свідків, він використає на свою користь і перебреше. Він без всіляких сантиментів заявить, що Зеленський, наприклад, «погодився ніколи більше не піднімати питання Криму», «визнав його російським» , чи ще щось.

2. Путін цинік. Він розмовляє виключно з позиції сили і навпроти треба бути сильним і озброєним аргументами та важелями. Що сьогодні Зеленський може запропонувати Путіну? Нічого!

Що хоче Путін? Багато! Визнання окупаціі Криму, гарантій нейтрального статусу України і повного блокування нашої євроатлантичної перспективи, статуту російської мови, особливого статусу Донбасу на російських умовах. За це Путін може послабити ескалацію, яку до того посилить, аби максимально перелякати світ і підготувати Україну бути послабливою.

3. Чимало краін ЄС мріють про зняття санкцій. Прямий діалог Києва і Москви вони сприймуть з полегшенням, мовляв, от і добре, що, нарешті, сіли і домовляються. Прийшов час і нам подати Москві руку. Якщо Банкова не усвідомлює і цих ризиків послабленН чи повного зняття санкцій- це катастрофа.

4. Чимало краін, так само як і РФ, мріють про запуск ПП-2. Якщо вдастся розміняти запуск на деескалацію на Донбасі( а до того неминуче включиться сценарій ескалації, аби підігріти ґрунт)- це буде подано Україні як захист наших інтересів і нашої безпеки.

5. Разом і батька легше бити. Путіна треба тиснути разом з цивілізованим світом. Посилювати наші гарантії і вимагати від краін - партнерів не інертної, а активної позиції. Тому варто активізувати нормандський формат, активніше долучати США , Британію до тиску на Росію, згадати про Радбез ООН, який за ініціативи України раніше збирався чи не щоквартально, а зараз не можна вимовляти слова про Росію - агресора.

Зеленський мріє про зустріч із Путіним

6. Заяви рупорів влади і навіть деяких спостерігачів в мінських групах, що, мовляв, там же вже відбувається прямий діалог, бо ж не з маріонетками з ОРДЛО ми ведемо перемовини- не витримують ЖОДНОЇ критики. Це ТРИСТОРОННІ робочі групи, формат чітко визначений- Україна- РФ( як сторона конфлікту)- ОБСЄ( модератор). Саме присутність посередників не дозволяє РФ оббріхувати Україну остаточно, перекладаючи відповідальність за війну на Донбасі.

7. Так само не витримують жодної критики всі ці крики рупорів влади, що , мовляв, Порошенко ж теж говорив з Путіним. Звичайно, ніхто не відміняє телефонні контакти. Тільки не треба під час цих розмов віддавати Цемаха і беркутівців. І коли на полі 4 дні вмирає сержант Ярослав Журавель, можна відірватися від відосиків, спробувати зв’язатися з лідерами нормандського формату, і з Путіним теж, і вимагати тиші, аби забрати свого воїна.

8. Ми бачили Зеленського, коли він не читає з листочка, а говорить від себе. І цей набор слів і потік свідомості- виглядають катастрофічно. Він не готовий тримати удар, коли чує критику і не тримає обличчя, коли навколо не лунають аплодисменти. Путін , звичайно, чудово читає цей психотип, тож знайде час і момент- і для, аплодисментів і для удару під дих.

Не треба бути дипломатом, аби розуміти різницю між прямими переговорами і телефонним контактом, між діалогом, наслідки якого можуть бути катастрофічні , і розмовою, яка зараз на часі, і під час якого варто вимагати одного- зустрічі в нормандському форматі. Аби в присутності краін - гарантів поставити питання невиконання рішень того ж Парижського саміту. Де режим тиші? Де всі звільнені? Де допуск МКЧХ до тюрем на окупованих територіях? Де відкриті КПВВ?

Де все те, що з такою помпою в грудні 19 презентував суспільству Зеленський, рейтинг якого на фоні цього популізму злетів до небес?

Запад признает, что выборы 2018 были нечестными, неконкурентными Нелегитимное президентство Путина Хитрый Запад ищет правильные формулировки после прошедших в России... 19 березня 2018 / Право
Самая величайшая мистификация света. Опыт с линзой Самая величайшая мистификация в науке Знаете ли вы, что является величайшей мистификацией в истории науки?... 07 серпня 2021 / Наука та технології
Слив Гончарука - наглядная демонстрация профессионализма зекоманді Кто стоит за сливом Гончарука? Взорванная вчера информационная бомба «Гончарук и партнеры», в результате... 16 січня 2020 / Політика
Зеленский собрал распустить парламент - конституция не в счет Так распустит Зеленский парламент или нет? По стране ходят предельно жесткие слухи о роспуске Рады и новых выборах.... 07 липня 2020 / Політика
Погода