Ахметов хоче створити центристську партію

Дмитро Разумков в своєму інтерв'ю Радіо Свобода ще раз повторив, що не знайомий з Ринатом Ахметовим.

Хочемо уточнити, що для роботи з піарниками з величезної команди олігарха Ахметова, а саме з Наталією Ємченко, необов'язково бути знайомим з Ахметовим. Олігарх в останні роки підтримує політичних гравців непублічно, даючи доступ до медіа та креативників. Але далко не всім.

Ахметов просуває Разумкова в прем'єри. А якже Зеленський?

Також примітно, що у Разумкова і Шмигаля помітна неприязнь один до одного. Незважаючи на появу близького до Разумкова Тараса Мельничука в якості представника Кабміну в ВР, розбіжності спікера з прем’єром залишилися. Зокрема, Разумков аголосив, що хоче бачити більше реформ від Кабміну, а їх мало, кинувши камінь в Шмигаля.

Справа в тому, що вони обидва близькі до табору Ріната Ахметова.

Шмигаля зробили прем'єром за порадою екс-заступника голови ОП Сергія Трофімова, який виконав команду свого господаря Вадима Новинського. Сам Трофимов не міг нічого радити особисто, виходячи зі своєї обмеженості і нерозуміння процесів. Тому лише виконував волю кураторів. Після втрати Трофімовим впливу в ОП, Новинський продовжує через своїх людей в той чи інший спосіб надавати підтримку Шмигалю. Разумков ж сьогодні фаворит для багатьох людей в оточенні олігарха; саме вони переконали Ріната Леонідовича зробити його топ-опікуном свого політичного капіталу.

Але Шмигаль відверто програє. Його ображають чутки про можливу відставку восени. А Разумков продовжує купатися в любові команди Ахметова, і грати роль вічного противника будь-яких ініціатив Зеленського, боячись при цьому втратити крісло спікера. Тому що без нього політичне майбутнє Разумкова розвіється. У піарників Ахметова, які працюють з головою ВР, немає розуміння, що робити за таким сценарієм. Тому обрана тактика лавірування між крапель.

Але у "ахметовців" є одна мета - створити україноцентристський політпроект. Раніше на роль лідера розглядали Шмигаля, а він виявився занадто слабким. Тепер просувають Разумкова. У Новинського з цим не згодні.

Як не крути, а монобільшість в політичну колоду не вживається. Адже Зеленський теж, так би мовити, центрист. Слабкий, як і Шмигаль. В той же час послаблення Коломойського миттєво відроджує фігуру Ахметова-ляльковода. А разом із ним — марево української двопартійної системи.

І в ситуації, що склалася, у Ахметова два виходи: або позбавляться проросійського клану на чолі з Новинським, або провокувати нові парламентські вибори. Без найменшої гарантії на перемогу альтернативних Слугам Народу “центристів”.

А з Зеленським грати в одній команді ніхто не збирається. Президент самотній в пруду з крокодилами.

Блокада торговли с ЛДНР: организаторы хотят национализацию предприятий Организаторы блокады торговли с ОРДЛО угрожают национализацией предприятий В случае веерных отключений электроэнергии организаторы блокады... 13 лютого 2017 / Реформи
В законе о реинтеграции Донбасса нужно было упомянуть Минские соглашения Закон о реинтеграции Донбасса - проблема не в интересах Украины Представитель Украины в Трехсторонней контактной группе по урегулированию... 23 лютого 2018 / Політика
Дизайнерские решения эпохи коронавируса - свет, пространство и свобода Интерьер в эпоху пандемии: 5 тенденций Свет, бежевый цвет, минимализм и просторы - основнные дизайнерские... 06 квітня 2021 / Дрес код
Что такое полупрезидентская система? Исполнительная власть в Украине Почему между собой воюют Порошенко и Яценюк Уже нескрываемая война между Порошенко и Яценюком снова вынесла в... 09 лютого 2016 / Політика
Погода