ВизиЯ Точка зрения Лидеры Офіс Президента намагається перехопити зовнішньополітичну ініціативу у МЗС

Зеленський посилює зовнішню політику і не тільки

Призначення досвідченого дипломата Андрія Сибіги черговим заступником голови Офісу президента, який відповідатиме за зовнішню політику та стратегічний розвиток партнерства (поки Ігор Жовква залишається на посаді, але його функціонал звужується до питань європейської та євроатлантичної інтеграції) , означає декілька важливих трендів.

Андрій Сибіга

По-перше, збільшується контроль Офісу Президента над зовнішньою політикою. Функціонал він буде відповідати урядовій структурі (нагадую, що в Кабміні є і міністр закордонних справ, і віце-прем ' єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції).

Мабуть, на Банковій зрозуміли, що молодий і романтичний Кулеба має бути трохи контрольований більш досвідченим кадром. Зверніть увагу! - Знову той самий принцип єдності нових облич і досвідчених кадрів.

Очевидно, що кадрове рішення означає як посилення уваги Офісу президента до зовнішньої політики як такої, так і напрямків, які стосуються не тільки європейської та євроатлантичної інтеграції. Зокрема, це означає і зміцнення турецького напрямку (Сібіга раніше працював послом України в Туреччині), і взагалі азійський напрямок. Але в першу чергу - США, для яких Азія і Китай, зараз теж в пріоритеті. А Жовква зосередиться (разом зі Стефанішиною) на європейській та євроатлантичній інтеграції, які він добре знає і розуміє.

По-друге, виходячи з першого, це означає чергове апаратне посилення Офісу президента Андрія Єрмака. Він розширює і зміцнює свою команду в офісі Президента, і вплив на зовнішню політику.

Боротьба триває.