ВизиЯ Точка зрения Лидеры Вадим Карасьов каже про співробітництво БПП, адміністрації президента та ОПЗЖ

Як нинішня «партія влади» дружить з вчорашньої «партією влади» проти нових сил

Оцініть красоту гри, як говорив у свій час представник Партії Регіонів Михайло Чечетов, - пише політолог Вадим Карасьов на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Ще на етапі реєстрації кандидатів відбувається відсіювання небажаних кандидатур та недопущення нових політичних сил до участі у виборчій кампанії. І якщо в окремих округах такі рішення приймають на основі формальних виправдань, наприклад, помилки в декларації про доходи, то в інших випадків виборчкоми відмовляють в реєстрації на основі того, що за таке рішення проголосувала більшість членів комісії. А ці прискіпливі виборчкоми, як правило, знаходяться під контролем або нинішніх партій влади, або «Опозиційного блоку».

Власне, партія колишніх «регіоналів» в цій історії і сама ставала жертвою таких рішень виборчкомів. Найбільш відомий приклад – зволікання з реєстрацією осередку «Опозиційного блоку» в Харківській області. Протистояння ОБ та регіонального управління Мінюсту тривало кілька місяців, і хоча «опозиціонери» врешті добилися свого, місцевий тервиборчком вже «не встиг» прийняти документи партії для реєстрації її кандидатів для участі в місцевих виборах у Харкові. Вірогідним бенефіціцаром в цій ситуації може бути міський голова Харкова Геннадій Кернес, який балотується в мери від партії «Відродження».

В іншому місті Сходу - Дніпропетровську, де вже більшість членів виборчкому, підконтрольна «Опозиційному блоку», заблокували реєстрацію кандидатів в міську раду від партії «Відродження». Навряд чи зможе поборотися ця політична сила і за крісло мера Дніпропетровська, адже її кандидат і перший зам в.о. міського голови Анатолій Крупський також не був допущений до виборів. У цей же час Дніпропетровська міська виборча комісія зареєструвала “клона” Крупського, родом з Тернопільської області. При цьому були зареєстровані і партія-клон зі схожою назвою, однофамільці першого номера в списку до Дніпропетровської обласної ради та кандидати у мери Дніпропетровська та Кривого Рогу. Суд рішення виборчої комісії про відмову кандидатам від "Відродження" скасував, але чи зможуть представники партії домогтись-таки реєстрації на виборах - наразі невідомо. Головним винуватцем проблем із реєстрацією на Дніпропетровщині своїх кандидатів "Відродження" чітко називає "Опоблок". Мовляв, влада домовилась із "Опозиційним блоком" про розподіл округів. І "Відродження" в цю схему не вписується.

«Опозиційний блок» відзначився і в сусідній Запорізькій області, де підконтрольна цій організації більшість в обласному виборчкомі відмовила в реєстрації партії «Наш край» на виборах в обласну раду. Тут теж, найімовірніше, йшлося про заздалегідь визначені владою і "Опоблоком" результати перегонів. Скасувати рішення членів обласної комісії представникам партії вдалося лише через суд.

Але, на відміну від проблем, які виникали з виборчкомами у кандидатів у «Опозиційного блоку» чи у партії «Відродження», «Наш край» чомусь значно частіше фігурував у повідомленнях про відмову у реєстрації. І, що цікаво, за відповідними рішеннями виборчкомів можна було помітити не тільки ОБ, але й партії влади, або навіть керівників обласних державних адміністрацій. Також кандидатам від «Нашого краю» відмовляли в реєстрації для участі у виборах до Волинської, Житомирської і Тернопільської обласних рад.

Отже адмінресурс та політичні домовленості між владою та ОБ спрямовані на те, щоб вибори на Сході були під контролем лише цих двох сил. Тож виборчі перегони залишаються неконкурентними та нечесними. А головне – вибори місцевого самоврядування продовжують бути зрежисованими з центру, під впливом інтересів з боку олігархічних кланів, з усуненням та відстороненням представників громад на місцях.

Автор: Вадим Карасьов
Дата:
Поделиться с друзьями: