ВизиЯ Точка зрения Лидеры Семенченко: зняття блокади ОРДЛО - це перше перехрестя України

Влада хоче торгувати з ОРДЛО

Кучма запропонував зняти блокаду торгівлі на крові. Її ми буквально вибили з Порошенка за два зимових місяці 2017 року. Купка ветеранів та громадських активістів. Мороз мінус 28. Тітушня з кийками по хребту від костоломів Аброськіна і Голубана. Арешти. Телевізійний бруд з усіх каналів. Про це пише народний депутат Семен Семенченко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

За його словами, нас підтримали військові і частина обласних, міських і районних рад України. Порошенко змушений був узаконити наші дії видавши відповідний Указ. Представник ОБСЄ Сайдік сказав сьогодні що «блокада в 2017 році стала тим фактором яка сприяла розриву сторін».

Так це правда. Путін не міг повірити що Порошенко настільки не контролює ситуацію що допустив Блокаду. Тому в 2017 Блокада змінила історію. Дії декількох сотень людей по всій країні змінили історію. Порошенко з «миротворця» і прихильника «ефективного контролю РФ» став «армія, мова, віра». Запланований на зиму 2017 «особливий статус» був згорнутий. Історія пішла іншим шляхом. Блокада робилася нами з кількох причин:

1. Торгівля на крові давала можливість ватажкам ДНР / ЛНР забирати собі до 47% від вартості продукції. Україна фактично годувала своїх убивць. Ми припинили це.

2. Торгівля на крові давала можливість Ахметову і Порошенку збагачуватися за рахунок Роттердам плюс. Українці за рахунок завищених тарифів фактично годували своїх убивць і Ахметова з Порошенком в навантаження. Ми припинили це в частині поставок через лінію фронту.

3. Ми залежали від поставок вугілля з окупованих територій. Зараз цієї залежності немає.

4. Ми готові були поміняти Блокаду конвоїв Ахматова (тільки конвоїв) на звільнення наших полонених. В грудні 2014 в нас це вийшло. У березні 2017 - нам не дали цього зробити.

Я все зрозумів про позицію Кучми. Я не зрозумів тільки позицію президента Зеленського. Пане президенте Володимир Зеленський, що конкретно скасування блокади дає ватажкам ЛДНР я знаю. Що вона дає Путіну, Ахметову, корумпованим російським і українським чиновникам я знаю. А що скасування Блокади дає Україні?

Нам не важливо знати позицію Кучми і Сайдіка. Нам важливо знати позицію саме Президента Зеленського і отримати відповіді на це питання, перш ніж ми почнемо діяти. Пане президенте, ми не критикували вас перші 100 днів і всіляко підтримували ваші декларації щодо зміни системи. Підтримуємо і зараз. Але це вже перше перехрестя на якому всім потрібно зрозуміти куди йде країна.