Україна на митниці втрачає понад 100 млрд. грн.

У політичному плані 2019 рік буде дуже складним, лунатиме багато популістських гасел. Політики уже обіцяють знизити ціни на газ у кілька разів, а незабаром почнуть говорити про зниження пенсійного віку та підвищення пенсій. Однак, тут постає питання: де на це все взяти гроші, якщо економіка не зростатиме?

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив доктор економічних наук Василь Фурман.

Коментуючи співпрацю України із МВФ і вимоги, покладені на нашу державу, він наголосив: питання реформування є дуже важливим. Тому тут не йдеться про ціну, адже платимо дуже багато якраз через те, що не реформуємось.

«На початку 90-х економіки Польщі та України були приблизно однаковими, у поляків – навіть трохи нижча. Та зараз ВВП Польщі становить близько 550 млрд. доларів», – розповів Фурман.

Натомість, за його словами, ВВП України цього року буде майже в чотири рази нижчим.

Водночас, він зазначив: у політичному плані 2019 рік – дуже складний, лунатиме багато популізму.

«Вже бачимо на бордах «Зменшимо ціну на газ у два чи чотири рази». Думаю, скоро чутимемо від політиків, що нам потрібно зменшувати пенсійний вік і збільшувати вдвічі пенсії чи зарплати. Та питання у тому, де на це все взяти гроші. Їх отримаємо лише тоді, коли економіка зростатиме», – вважає Фурман.

Та він зазначив: зараз ніхто не знає, чи зможе Україна повністю виконати зобов’язання, які взяла на себе, згідно меморандуму з МВФ.

«Зрозуміло, важливо виконувати все, що стосується ланцюжка боротьби з корупцією – щоб працював ВАС, довести реформу державної фіскальної та митної служб. Потрібно довести до логічного завершення і реформу фінансового ринку щодо розподілу функцій Національної комісії з регулювання ринків і фінансових послуг. Тому не можу точно сказати, як все відбуватиметься. Ми вже бачили минулий меморандум, де усе проходило дуже непросто», – зауважив економіст.

Адже експерт наголосив на необхідності створення в Україні митної служби європейського зразка.

«Згідно різних оцінок експертів, щорічно на митниці Україна втрачає понад 100 мільярдів гривень. Ці кошти можна було б направляти до бюджету. Якщо ж говоримо про фіскальну службу, то повинні створити її такою, щоб вона стала сервісною. Адже величезна проблема навіть не в розмірі податків, що сплачує бізнес, а в їх адмініструванні, у стосунках податківців та бізнесу. Над цим також потрібно працювати», – переконаний Василь Фурман.

Як повідомлялось раніше, Президент Петро Порошенко заявив, що кошти, надані Україні Міжнародним валютним фондом, були направлені на посилення золотовалютних резервів держави.

Зеленский хочет построить страну, которая строит - политика Украины Основные тезисы Зеленского на пресс-конференции Пресс-конференция организована без особой помпы, однако уберечь Зеленского... 20 травня 2021 / Політика
Печерський суд спробує арештувати Порошенка і до чого тут електрички Печерський суд спробує арештувати Порошенка Він справді вважає, що арешт Порошенка зломить громадянське суспільство... 17 січня 2022 / Інститути
Квартиры в Киеве: динамика цен, особенности - ВизиЯ инфо Квартиры в Киеве: цены, метры и районы Этим летом цены на жилье в Киеве принципиально не изменились. 23 серпня 2018 / Ринки
Анализ временных рядов: описание, история, экономика Нестационарные временные ряды Грейнджера-Энгла Нобелевская премия по экономическим наукам 2003 года была разделена... 09 вересня 2021 / Економіка
Погода