ВизиЯ Точка зрения Лидеры Україна в 2016 році відверто виступила на боці Трампа

Щодо втручання України у виборчий процес США

Набирає силу скандал з інформацією про ймовірне втручання українських політиків і бізнесменів в американську виборчу президентську кампанію. Як стало відомо, Київ «поставив» не на того кандидата і двічі помилився. Перш за все, він наполегливо підігравав Клінтон, яка програла вибори. І другий раз, коли стали спливати факти втручання українських чиновників у виборчий процес. І замість того щоб швидко загасити скандал, що розгорається, Київ, як і Москва, вдає, що те, що відбувається його не стосується і не матиме ніяких наслідків для американо-українських відносин при президентах Трампі та Порошенко.

Американці і так обурені небезпечною роллю путінської Росії в цій історії, але тепер з'ясовується, що і Україна теж брала участь в цьому процесі. І в Вашингтоні підозрюють, що Київ діяв так зухвало і непристойно не без відома Кремля.

Тому американці свідомо пов'язують «російське вторгнення» Путіна в політичне життя США, в президентську виборчу кампанію з авантюрною спробою оточення українського президента Порошенко підіграти одному з кандидатів - Клінтон. Тим самим, вони показують, що Путін і Порошенко - це одна і та ж проблема, яку вони будуть обов'язково вирішувати. Вони свідомо «опускають» самотнього, втомленого і озлобленого Путіна до рівня Порошенко. І в той же час, «дияволізують» Порошенко до рівня Путіна. Така тактика американців, з одного боку, сильно ображає російського президента Путіна, який вважає себе набагато вище Порошенко. А з іншого боку, стимулює таємну взаємодію Кремля і Банкової, яке навряд чи буде підтримуватися українцями і викличе протести.

Але американці вже не бояться прихованого співпраці і взаємодії Порошенко і Путіна. Особливо після того, як Росія напала на Україну.

В кінцевому рахунку, «пакетування» Путіна і Порошенко в одну комплексну проблему дозволить зменшити їх свободу дій, збільшить ймовірність скоєння ними політичної помилки і направить одного з них на шлях зради іншого.

До речі для американців це не перший випадок використання такої стратегії. Вони, з одного боку, активно ізолюють «кислотного» Путіна від впливових світових лідерів (Меркель, Макрон, Мей). А з іншого боку, пов'язують його з найбільш одіозними фігурами великої міжнародної політики. Точно так, як вони тихо зв'язали російського президента Путіна з турецьким президентом Ердоганом і з сирійським президентом Асадом або венесуельським президентом Мадуро. Тепер вони хочуть посадити «на одну лаву» Порошенко і Путіна. Відповідно, боротьба США з потужною і глибокою російською присутністю, і впливом в Україні буде не менш завзятою, ніж ретельне розслідування фактів втручання путінської Росії в американську політику.

Автор: Віктор Небоженко
Дата:
Поделиться с друзьями: