ВизиЯ Точка зрения Лидеры Brexit - не дуже добрий урок для Эвропи та Британії

Ніколаєнко: треба винести уроки з Brexit

Вирішення питання взаємин Великобританії і ЄС відбудеться набагато раніше, ніж гіпотетичний вступ України в ЄС.

Таку думку в ефірі телеканалу Zik висловив дипломат, голова політичної партії «Основа» Андрій Ніколаєнко.

«В економічному плані проблеми ЄС незначні у порівнянні з масштабом проблем України. Наша країна фактично в стані дефолту. Ми настільки залежні від кредитів МВФ, що заради надходження чергового мільярдного траншу від Фонду приймаємо ночами бюджети, молимося, робимо що завгодно, лише б отримати заповітний мільярд. Інакше нас чекає колапс. Вони (ЄС. — gazeta.ua) розмовляють мовою сотень мільярдів», — підкреслив Ніколаєнко.

На думку дипломата, Європа перебуває в глибокій системній кризі.

«З одного боку, американський президент Трамп змушує витрачати більше на оборону, але Європа не може. З іншого боку — президент Франції Макрон пропонує створювати окремий Європейський оборонний союз, при цьому у Франції проходять протести «жовтих жилетів». З третього боку — Brexit. Крім того, неоднозначна ситуація навколо Німеччини і «Північного потоку-2″. Тобто кількість криз, які так чи інакше зачіпають Європу, небачена», — пояснив Андрій Ніколаєнко.

Глава «Основи» акцентував увагу на доцільності для України вибудовувати власний вектор зовнішньої політики для нарощування економічних м’язів.

«Сьогодні Європа роз’єднана. Багато країн перетягують увагу на себе. Ми бачимо, як масла в вогонь намагається підлити Росія, на противагу їй грає Америка. Україні необхідно вибудовувати власну зовнішньополітичний порядок денний. І, з огляду на реалії, краще його вибудовувати не лише з Брюсселем. Набагато розумніше укласти двосторонні договори з низкою країн. Ми повинні усвідомити, що світ не обмежується Європою. Слід подивитися і на країни Азії, де є великі ринки і великий капітал, і де Україна зможе набрати економічну міць. А далі, ставши потужною державою в економічному плані, самостійно вирішувати, чи вступати в НАТО чи ЄС, а не стукати в закриті дверей, як зараз», — уклав Андрій Ніколаєнко.

Не всі українці є прихильниками курсу України в НАТО. Це підтверджує й українська соціологія, і міжнародна. Часта зміна вектора міжнародної політики України привела до розшарування думок суспільства, а введення НАТО в український дискурс — лише спроба представити Альянс як засіб для досягнення миру, вважає глава «Основи» Андрій Ніколаєнко. За його словами, в НАТО вступають в основному країни, що не мають свого військово-промислового комплексу, з нечисленними, слабкими арміями. І такі країни, як правило, прив’язуються до американського ВПК.

Автор: Петр Николаев
Дата:
Поделиться с друзьями: