ВизиЯ Точка зрения Лидеры Росія планувала широкомасштабний наступ на Україну ще в квітні минулого року - Маломуж

Маломуж про планування Росією війни проти України

Росія планувала повномасштабний наступ на Україну ще в квітні минулого року. Про це заявмв екс-голова Зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

«Ми упередили одну надзвичайно глибоку операцію РФ, яка планувала вторгнення у квітні. Тоді 146 тисяч військовослужбовців мали перейти кордон України і піти у широкомасштабний наступ починаючи від Сум, через Чернігів, Харків, Донецьк на інші регіони», - наголосив Маломуж.

Тільки завдяки зовнішьому тиску , стверджує він, Росія була вимушена відвести свої війська.

«Нами проводилася складна операція, я виходив на західних лідерів, на очільників РФ. Були тяжкі розмови з керівництвом Адміністрації президента Росії, Шойгу, іншими щодо упередження таких дій, виходячи зі стратегічних проблем не лише в Україні, а світі. Зрозуміло, що в разі російського наступу мирний формат переходив у формат глобальної війни, що стало б величезною втратою Росії. Вагомі аргументи змусили їх зупинитися та відвести війська. Вони тоді заявили, що припиняють навчання і відводять війка від кордону», - каже Маломуж.

Водночас він зазначив, після невдалої спроби спровокувати масові заворушення на відні та сході України, коли суспільство не дозволило розколоти державу, Кремль перейшов до реалізації силового сценарію.

«Сценарій анексії східних областей передбачав, що у цьому регіоні мали бути ініційовані масові, до 1 млн осіб, виступи людей під різноманітними приводами та формування так званих «народних республік», не лише «ЛНР» та «ДНР», - розповів колишій розвідник.

«Основним ініціатором цих процесів мали бути російські сили, Їх законспірована агентура, яка довгий час знаходилася в Україні і, зрозуміло, спецслужб и РФ, які б направили сюди своїх офіцерів», - додає Маломуж. - "Тоді підняти людей не вдалося, адже вони набагато мудріші. Замість масових виступів росіяни побачили лише локальні, тому Росія вийшла на інший формат - безпосереднє залучення бойових, диверсійних структур, захоплення органів влади, зброї".