ВизиЯ Точка зрения Экономика Санкційна політика України має чіткий політтехнологічний та економічний сенс

Як взяти та поширити чужий бізнес

Потреба санкцій проти тих, хто навмисно шкодить Україні і не хоче майбутнього нашій країні, без сумніву. Але санкції з політичного інструменту в Україні почали перетворюватися на метод економічної трансформації бізнесу. І це не боротьба за незалежну Україну, а боротьба за свої  "шкурні інтереси".

Санкції РНБО направлені на перерозподіл бізнесів та ринків України

Дуже популярні ЗМІ в Україні ′′Країна.ua′′, ряд інших українських ЗМІ та окремих експертів зазначили, що останні санкції РНБО по суті почали передислокацію українських природних ресурсів під виглядом боротьби проти російської агресії. Одна справа, коли приймають санкції проти Януковича і його найближчого оточення, які давно втікали в Росію і в них вже не реальний бізнес в Україні, але зовсім інша, коли рішення РНБО фактично забирає у великої кількості українських компаній можливість розвивати природні ресурси відповідно до отриманих раніше дозволів на видобуток.

Де боротьба з російською агресією? Ось рейдерське передислокання природних ресурсів України. Фактично своїм рішенням РНБО без жодних пояснень і без судових рішень запровадила санкції проти групи компаній, таких як Geoconnect, Global Geoinvest та інших видобувних компаній в Україні. Тепер ці компанії автоматично втрачають законне право на мінерали тільки тому, що хтось з Банкової вирішив перерозподілити ринок видобутку. Чому, робіть це, як тільки не намагаєтесь дати видобуток ′′ своїм компаніям ". Чи може ось ще один і зараз власникам компаній, які під санкціями, просто доведеться йти ′′ домовлятись "...

Зеленський і його оточення дуже люблять розповідати, як вони борються з корупцією. Але більше шансів, що корупція вже стала інструментом державної політики.

Коли з Януковичем та його околицями з'явиться рішення РНБО, а просто призводить до того, що будь-який інвестор, в тому числі і за кордоном, тисячу разів подумає чи варто йому контактувати з Україною та вкладати гроші в цю країну.

Навіть якщо є питання до окремих бізнесменів та їх діяльності, які викликають побоювання за безпеку України, то потрібно хоча б рішення суду, що є необхідність заборонити роботу деяких компаній, які нібито поширюють українські природні ресурси.. Тоді це не буде схоже на корупцію та рейдерське захоплення.