Тайвань допоможить Литві впоритася з економічним тиском Китаю

Причиною економічного тиску Китаю на Литву стало відкриття у Вільнюсі представництва Тайваню. Пекін заявив, що це є порушенням політики “одного Китаю” і ввів обмеження на литовський експорт.

Представництво тайваню в Литві

Литва прагне налагодити тісніші економічні зв'язки з Тайванем з метою закріпитися в секторі  виробництва чіпів. Ця ініціатива мала перші наслідки минулого року, коли Литва залишила очолюваний Китаєм формат 17+1, групу країн ЄС, яку Пекін використовує для взаємодії з Європейським Союзом та впливу на нього. 

Ситуація погіршилася після відкриття представництва Тайваню в Литві. Вплинув на це не лише сам акт відкриття такого представництва, а й те, що його назвали саме представництвом Тайваню, як країни, а не за ім’ям міста Тайбею. Китай почав здійснювати економічний тиск на країну Балтії та відмовився впускати цілий ряд контейнерних вантажів з метою публічного покарання Вільнюсу.

За цих умов Тайвань пообіцяв створити фонд у розмірі 200 мільйонів доларів для інвестування в Литву та відкрити свої ринки для країни у відповідь на економічний тиск Китаю.

Тайвань використає фонд для інвестування в такі галузі, як напівпровідники, лазери, біотехнології та дослідження. Тайбей також надішле команду спеціалістів для оцінки можливостей Литви розвивати напівпровідникову промисловість. 

Як Тайвань за допомогою Литви обходить економічні санкції КНР

Рада національного розвитку Тайваню та Міністерство економіки Литви ще мають обговорити деталі роботи інвестиційного фонду, який фінансуватиметься Національним фондом розвитку Тайваню. Крім того, готується створення ще більшого інвестиційного фонду за підтримки Центрального банку Тайваню. 

Тайвань також має намір перенаправити близько 120 контейнерів з литовськими товарами, які були зупинені в китайських портах, і відкрити ринок острова для литовських молочних продуктів і зерна. В рамках заходів підтримки тайванська компанія нещодавно вже придбала 20 400 пляшок литовського рому, які Китай відмовився пропускати в країну. 

Також США та Литва домовилися співпрацювати для протидії “економічному примусу” з боку Китаю. Торговий представник США Кетрін Тай заявила міністру закордонних справ Литви Габріеліусу Ландсбергісу в середу, що балтійська країна має підтримку Вашингтона.

Китай розкритикував намір Тайваню створити інвестиційний фонд для підтримки Литви. А речник міністерства закордонних справ КНР Ван Веньбінь заявив на регулярному пресбрифінгу в четвер у Пекіні, що Тайбею не вдасться добитися незалежності, попри його «доларову дипломатію». 

Речник МЗС КНР також заявив, що дії Вашингтона доводять, що він провадить політику спрямовану проти Китаю. Це повторює звинувачення, які Пекін часто висуває на адресу США останнім часом, що Сполучені Штати намагаються перешкодити розвитку Китаю. 

За словами представника КНР, Сполучені Штати допомагають і підтримують дії Литви з метою створення “одного Китаю й одного Тайваню”. Така емансипація Тайбею, його визнання та відмова від інтеграції з КНР є неприйнятною для Пекіна.

Своєю чергою ця справа набула символічного значення також для Тайваню. Колас Йотака, речниця Офісу Президента Тайваню, заявила що коли Китай намагається “провчити Тайвань”, тайванці відкидають його все більше. Саме тому Тайбей і створює 200-мільйонний фонд для підтримки Литви. Представниця Тайваню заявила, що спосіб протистояти знущанню — це не здаватися, а працювати разом.

Співпраця Тайваню та Литви демонструє нам важливий урок співробітництва демократій перед обличчям тиску з боку диктатури та протистояння спільним загрозам. Це особливо важливо на фоні поширеної нині схильності “розділяти політичні та економічні питання”, що виливається в підтримку та заохочення агресивної політики диктаторських режимів. Враховуючи зростання глобальної нестабільності, військової активності євразійських диктатур та відповідної загрози для фронтирних демократій, таких як Тайвань та Литва, саме такий досвід співпраці потребує подальшого запозичення та впровадження зацікавленими країнами.

Українці насправді позбавлені будь-чких прав і свобод Нам треба розділитися, щоб стати громадянами Україна через 30 років після оголошення незалежності продовжує жити... 02 червня 2021 / Інститути
Феномен савченко в том, что отсутствие реформ порождает авторитарный популизм Не давайте женщине гранату! Ну не везет Украине с женщинами-политиками. То одна ходит с косой, строя... 16 березня 2018 / Політика
КП: отримання автокефалії України стало реальнішим - архієпископ Єдина помісна православна церква в Україні вже не за горами - архієпископ УПЦ-КП Імовірність отримання Українською православною церквою автокефалії... 15 червня 2016 / Політика
Массовые протесты в Вашингтоне могут серьезно отразиться и на деятельности полиции Протесты в США: «Власть - черным!» Третью ночь подряд погромы, поджоги, грабежи магазинов. Протесты в... 01 червня 2020 / Право
Погода