Проект «Велике будівництво»: скільки заробляє Зеленський?

Сьогодні ми, шановні друзі, продовжимо рахувати, скільки грошей заробляє оточення президента Володимира Зеленського.

Цього разу відхилимо заяву народного депутата Гео Лероса, що виведення з проекту "Велике будівництво" становлять 30%.

Бюджет на "Велике будівництво"

Звичайно, ніхто не виявив жодного відтінку. Але це не означає, що уряд не отримує підбирань від "Великого будівництва". Так я собі уявив Зеленського і його оточення, які третій рік поспіль чесно будують дороги і мости. Як вони кусають ще 20 мільярдів гривень, щоб чесно витратити їх на дороги і принести ще більше користі людям. Звучить як жарт.

Велике будівництво Володимира Зеленського

Де б ви краще повірили, що хлопці забезпечили собі захист від розслідувань. Частково - за рахунок своїх людей в судах, Генпрокуратурі, МВС, МВС, Раді Безпеки України частково - вочевидь, за рахунок концепції засідання колективному західному розуму, який побудував найдорожча антикорупційна вертикаль у світі в Україні: НАБУ-САП-ВАКС. Ось і старий добрий принцип: "Не спіймав - не злодій. "Хоча, скоріш за все, дуже багато.

Отже, наш бюджет на "Велике будівництво" такий:

2020 рік - 115,7 млрд грн

2021 рік - більше 130 мільярдів гривень

2022 рік - 124,4 млрд грн.

ВСЬОГО: 370,1 млрд грн

доларів за поточним курсом - $13,7 млрд

або

В євро за поточним курсом - 12,1 млрд євро.

До цих сум мають додати відсотки, які сплачує держава за новими боргами. Не секрет, що «Велике будівництво» у 2020 році значною мірою фінансувалося за рахунок боргів. На той час видавалися державні облігації під 9-12% річних. Ці борги доведеться сплачувати за рахунок нових боргів - то є ріст загального боргу України.

Варто зазначити, що цифра на 2022 рік зовсім не остаточна. Весь 2021 рік Зеленський збільшував бюджет "Великого будівництва". Гроші МВФ прийшли - збільшилися. Бюджет перевиконали - збільшили. "Велике будівництво" фінансувалося навіть на шкоду іншим програмам. Зокрема, на фінансування армії не вистачило 18 млрд грн, а на дороги віддали 19 млрд грн. Тому будьте впевнені - у 2022 році зовсім скоро буде зібрано 150 млрд.

Формула Гео Лероса

Тепер давайте застосовуємо формулу Гео Лероса і підрахуємо, скільки грошей становить 30% відшкодування:

В доларах за поточним курсом - $4,1 млрд

або

В євро за поточним курсом - 3,63 млрд євро.

Домовились, непогано. Занадто добре, щоб бути фальшивим.

Якщо інформація Гео Лероса відповідає дійсності, то середовище Зеленського стає багатшим приблизно на мільярд євро на рік.

І це далеко не всі проекти, на яких уряд може заробляти гроші.

Володимир Зеленський не лох. Я навіть розумію, чому він хоче на другий термін.

Але від Порошенка, зважаючи на ці цифри, Зеленський нічим не відрізняється.

Всі на падтриму Великого будівництва!

Дуже правильно, що частина грошей "зароблених" йде на піар-службу. Якщо поставити в Google "Велике будівництво" - перш за все випадають похвальні запахи. "Велике будівництво" для вас і драйвер економічного зростання, і робочі місця, і ремонт важливих автошляхів. Медійники знають, скільки грошей потрібно витратити, щоб заповнити перші пошукові сторінки хвалебними відгуками, якщо вся країна називає ваш проект "пилкою" через картель компаній-родичів.

Як Володимир Зеленський заробляє на Великому будівництві?

Також варто відзначити активну підтримку так званої "ганьби". Наприклад, "Київська школа економіки" Тимофій Милованов спеціально підрахував під "Більше будівництво", що проект дуже сильно стимулює ВВП і створює робочі місця. Я б не поспішав вірити цим розрахункам. Частина грошей, безумовно, протікає в економіку. Але загалом мільярди освоюють лише кілька компаній, які вже назвали "дорожним картелем. "Створено дуже мало робочих місць, тому що основні роботи виконуються за технологією. А матеріали закуповуються у обмеженої кількості постачальників, в тому числі у білоруського виробника бітуму. Тому, більше шансів припустити, що гроші централізовано вливаються в декілька вузьких горлянок, що дає можливість керувати таким гігантським "пилом".

Наскільки Мілованов стурбований, він глибоко в пастці влади. У той же час його структури підтримали Петра Порошенка, роблячи для нього фальшиві рейтинги ЗМІ. Пропоную, щоб такі розрахунки вважали більше піаром і політикою, ніж наукою.

Прозахідні ЗМІ так само підтримують Зеленського. "Більше будівництво" не ругається за принципом. Іноді роблять якісь критичні зауваження, але в цілому стиль повідомлення нейтральний і позитивний. Це опосередковано доводить, що існує якийсь пакт ненападу. Принаймні поки що.

На підтримку "Великого будівництва" скажу, що - незважаючи на невдачі - 70% грошей вкладається в будівництво доріг, мостів, басейнів, шкіл, лікарень. Замки та музеї в черзі. Нікому вони не потрібні - нехай їх якось ремонтують. Пройде час, Зеленський вже не буде президентом, а після нього хоч щось залишиться. Як залишилися поїзди "Цікавість" після "Євро-2012". Так що не все погано. Вони могли взяти і 50%, і 70%. А беруть скромно - лише 30%. Можна сказати, що завгодно для людей.

Российские войска и танки уже готовы к вторжениям в Украину: США выделили 8 плацдармов Россияя стягивает военную группировку к кордонам Украины Аналитики Пентагона выделили 8 плацдармов в России, где сконцентрировано... 18 серпня 2016 / Політика
Вбивство Хангошвілі: суддя підтвердив, що воно було схвалено президентом Росії Вбивство Хангошвілі: суддя підтвердив, що воно було схвалено президентом Росії Державні органи уряду Російської Федерації ухвалили рішення про ліквідацію... 17 грудня 2021 / Політика
Накануне президентских выборов: а существует ли в Украине политика? Как политическая система подстраивается под выборы Приближающийся президентские выборы заставляют наших политических... 19 квітня 2018 / Політика
Зеленський влаштував судилище над захисником Маріуполя Судилище над генералом Павловським Бойовий генерал Павловський захистив Маріуполь і не дозволив окупувати... 12 липня 2021 / Політика
Погода