ВизиЯ Рынки Ринок землі в Україні: ціни на га та кількість ділянок, що продаються

Ринок землі в Україні. Липень 2021 р.

Практично місяць пройшов, як запрацював ринок землі в Україні.

Але гравці не дуже поспішають торгувати “всенародним добром”.

Ринок землі в Україні

Так, на початок липня, за даними геоінформаційної системи “Увекон”, в Україні на продаж було запропоновано 1973 земельні ділянки.

Зокрема, в Київській області (20-30 км від столиці) вартість землі досягала $4,5 тис./га. За цим показником Київщина випередила декотрі країни ЄС.

Для порівняння, в Румунії земля коштує $2,5 тис./га, в Литві – $2,2 тис./га, в Латвії – $1,4 тис./га.

Найдорожчі ділянки пропонуються в Черкаській, Львівській, Одеській і Закарпатській областях.

Найдешевша земля – на Донеччині та Луганщині через близькість до прифронтової лінії.

Найбільше пропозицій на продаж сконцентровані в Київській області – понад 430 ділянок.

Далі йдуть Одеська (170 ділянок), Дніпропетровська (132), Львівська (114), Полтавська (106), Харківська (99), Херсонська (98), Житомирська (96) і Вінницька області (80 ділянок).

Найнижчий показник зафіксований в Луганській області – 17 земельних ділянок.

Частково це пояснюється тим, що на момент запуску ринку землі в Україні значна частина ресурсів в Україні вже була сконцентрована в руках деяких міських та сільських голів.

Мери міст, які задекларували земельні ділянки в приватній власності

За інформацією видання "Слово і діло", мери і члени їхніх родин у 2020 році володіли 32 гектарами землі.

Для порівняння, це майже дорівнює площі Ботанічного саду імені Гришка в Києві або площі парків, скверів та зелених бульварів у Херсоні.

Найбільше землі задекларував мер Херсона Ігор Колихаєв – 21 ділянку площею 106 гектарів. У власності мера Чернігова Владислава Атрошенка 14 земельних ділянок, але їхня загальна площа набагато менше – 8,5 гектарів.

Борис Філатов записав у декларації-2020 дев'ять земельних ділянок площею 3,7 га. В одеського мера Геннадія Труханова у власності 2 ділянки площею 2,8 га.

В той же час, за даними Мінагрополітики, по 532 га вже завершені всі юридичні процедури з куплі-продажу ділянок, 570 га знаходяться в процесі оформлення,3101 га погоджені з Держгеокадастром, а 3286 га будуть продані найближчим часом.

Скільки землі продають українці

Скоріш за все, люди ще тільки звикають до думки, що землю можна продавати. Почекаємо до кінця року, - нас ще чекають космічні спекулятивні ціни.