ВизиЯ Наука и технологии Психопати під час розмови не рухають головою: експеримент

Психопати не рухають головою - дослідження

Психопати при розмові не рухають головою, з'ясували вчені з США. Кивки і похитування - важлива частина невербального спілкування, і, мабуть, така особливість психопатів викликана дисфункцією мигдалеподібного тіла, робота якого важлива для обробки емоцій і міжособистісної взаємодії.

Психопати не рухають головою

Дослідники сподіваються, що подальші спостереження дозволять автоматизувати виявлення психопатів, зробивши їх визначення більш об'єктивним і неупередженим.

Невербальна поведінка грає в спілкуванні важливу роль. Рухи голови і їх напрямок передають згоду, незгоду або замішання, кивання і похитування допомагає підкреслити суть сказаного. У поєднанні з поглядом рух голови може використовуватися для ще більш тонких завдань - вираз ступеня емоцій, соціальний контроль і регулювання послідовності розмови (наприклад, чия зараз черга говорити).

Більш ранні спостереження показали, що люди з психопатичними рисами при розмові використовують міміку і жести трохи інакше. Одна з характерних особливостей - довгий, пронизливий погляд, особливо коли психопат намагається обдурити або переконати в чомусь.

Психопатія текст

Фахівці з Інституту біомедичних досліджень Лавлейс і Університету Нью-Мексико припустили, що рухати в розмові головою психопати теж можуть інакше.

Детальніше свій експеримент вони описали в статті в журналі Journal of Research in Personality.

Головні особливості психопатії як риси особистості - асоціальна поведінка, імпульсивність, егоїзм, безсердечність і жорстокість.

Психопатія симптоми

У психіатрії під психопатами розуміють безсердечних, егоцентричних і брехливих людей, нездатних до співпереживання і каяття.

Кількість психопатів в світі становить 1-2% від населення.

Психопатія ділиться на первинну і вторинну. «Первинні» психопати безстрашні, не страждають від тривожності і невротизма, чарівні для оточуючих, їх не хвилює, хто і що про них думає. Відсутність схильності переживати через чужу думку призводить до нездатності відчувати сором або каяття, зате дозволяє при необхідності бути нещирими і нечесними.

Вторинна психопатія, навпаки, проявляється через підвищену імпульсивність, невротизм і тривожність. Якщо первинна психопатія може бути вигідна для просування в бізнесі чи політиці, то вторинна швидше сприяє вчиненню злочинів.