Омікрон стукає в двері: причини, симптоми, лікування

Коли виник Covid-19, ніхто не припускав, що ми зіткнемося з цілою низкою мутацій. Але SARS-CoV-2 переслідує нас вже 2,5 роки, і фахівці досі не можуть сказати, коли закінчиться пандемія.

Що таке Омікрон?

«Корона» б'є виключно по людях із ослабленим імунітетом. Часто приховані хвороби, що засіли глибоко в організмі, проявляються в екстремальній формі. Якщо людина не змогла вчасно позбутися інфекції (не діагностували, не було симптомів), то велика ймовірність того, що хвороба набуде хронічної та важкої форми.

Омікрон в Україні

Сьогодні деякі вчені висунула альтернативну теорію про те, де Omicron, останній варіант вірусу, міг отримати незвичайні мутації.

Біологи вважають, що вірус розвинувся в інших видах тварин.

Згідно з цією теорією, можливо, гризуни, був заражений вірусом SARS-CoV-2 у середині 2020 року. У цьому новому вигляді коронавірус накопичив близько 50 додаткових мутацій, а потім “перебрався” до людей.

Не виключено, що Омікрон міг виникнути внаслідок зворотного зоонозу.

Зооноз - це коли патоген тварин починає заражати і поширюватися серед людей. Зворотний зооноз – це процес, коли вірус “повертається” назад, до тварин.

Більше того, йдеться про більш серйозну трансформацію, що зачіпає білки, під час якої зворотний зооноз спровокував наступний новий зооноз.

Мікробіологи стверджують, що є докази глибшого відгалуження у вигляді незвичайних мутацій.

Інша група епідемологів взагалі вважає, що вірус довгий час циркулював непоміченим в організмі людини, але не був помічений: не було відповідних дослідів, матеріалів, причин, грошей...

У всякому разі, очевидно, що Омікрон загострює патології, викликає рак та цукровий діабет у «жорсткій» формі. Тому вчені попереджають про можливість високої смертності у разі масового зараження.

Гризуни та коронавірус

В основі ковід-19 лежить одна з особливостей, що викликає найбільші побоювання. Йдеться про промискуитетний вірус, здатний заражати одночасно кілька видів тварин. Наприклад, собак, кішок, норок, тобто домашніх тварин. Враховуючи те, як легко хвороба переходить від одного виду тварин до іншого, цей список тільки зростатиме.

Як діє вакцина проти коронавірусу?

Оригінальний вірус, що з'явився на початку 2020 року, не заражав гризунів. Але коли почали з'являтися його різновиди – Альфа, Бета, Дельта – всі ссавці потрапили під категорію надзвичайних ризиків.

Вже відомо кілька фактів, пов'язаних із коронавірусом.

  1. Сім мутацій дозволили вірусу заразити мишей, щурів та споріднені їм види. Ці мутації складають Омікрон, найнебезпечніший для людини.
  2. Невідомо, чи можуть гризуни або інші тварини захворіти на атипову пневмонію-2; якщо вчені знайдуть віруси, подібні до Omicron, то це стане удачею і вирішальним фактором у пошуку ліків.
  3. Вивчення молекулярного годинника вірусів, а також швидкості їх еволюції також може дати деякі підказки.

Нескінчений тваринний світ SARS-2

Проблема полягає в наступному: чи може будь-який вид тварин стати хронічно інфікованим SARS-2?

Чи існують види тварин, які безболісно переносять SARS-2, але при цьому заражають людей з ослабленим імунітетом?

По суті, визначення імунного профілю тварин дозволить знизити рівень смертності від ковід-19.

Очевидно мають рацію і ті, хто стверджує, що вірус тривалий час перебував на незалежному еволюційному шляху, а отже, міг пройти всі стадії зоонозу. І не раз.

Звідси можна дійти невтішного висновку, що у майбутньому світ зіштовхнеться з незліченними варіантами коронавірусу, - видів тварин занадто багато.

А нам доведеться постійно вдосконалювати вакцину.

Прищеплюйтесь, якщо хочете жити.

За матеріалами https://www.statnews.com/

Теракты - это уже не новость. Что делать, если народ взбунтуется? Чем ближе к миру, тем чаще теракты Ни дня без теракта. После метро, автобусов и захваченных полковников... 03 серпня 2020 / Політика
Підсумки перемовин Байдена та Путіна: дивна реакція Зеленського Підсумки перемовин Байдена та Путіна США та Європа вирішують проблеми на випадок чергової катастрофи: вибудовують... 08 грудня 2021 / Політика
Як донька головного комуніста Анголи стала нафтовим магнатом Як донька головного комуніста Анголи стала нафтовим магнатом Донька комуністичного диктатора Анголи стала найбагатшою жінкою... 06 серпня 2021 / Право
Україна повертається до геополітичного розколу 90-х - нульових років Україна залишалася геополітично розколотою державою Цікаві результати соціологічного дослідження українських муніціпалітетів... 19 квітня 2017 / Країни
Погода