ВизиЯ Интересный мир Мозаїка - найбільш яскравий приклад давньої культури

Мозаїка - найбільш яскравий приклад давньої культури

Окрім доріг та акведуків римляни лишили по собі такий яскравий прояв матеріальної культури як мозаїки. Вони виконувалися із маленьких шматочків кольорового мармуру чи скла, що почергово розташовувалися на прошарку цементного розчину.

Мозаїка Давнього Риму

Найдавніші відомі мозаїки, належать до періоду Урук у Месопотамії (2615 - 2500 р. до н.е.). Це геометричні візерунки виконані з гальки на масивних колонах стародавніх міст.

Мінойські греки продовжували розвиток мозаїчного мистецтва, яке стало надзвичайно популярним вже за доби Римської імперії. У цей період склались два основних мозаїчних стилі: західний - геометричний, використовувався для оздоблення функціональних частин будинків, та східний - фігуративний.

Орнаментальні помпейські мозаїки

Орнаментальні помпейські мозаїки вкривають простір суцільним килимом. Цей прийом використовувався під час оздоблення відкритих внутрішніх двориків - атріумів ІІ ст. до н.е.

Проте розвивалася і східна техніка «килимового покриття»: центральні мозаїки утворювали цілі композиції. Відтворювалися навіть масштабні батальні сцени такі як битва при Іссі між військом Александра Македонського та Дарія ІІІ (333 р. до н.е.).

Фрески з Будинка Фавна

Розміри цієї мозаїки, викладеної у Будинку Фавна, вражають - 3,13 x 5,82, датується вона 3 ст. до н.е. - 4 ст. н.е., на ній зображено дві армії посеред битви - македоняни з лівого та перси з правого фланку.

Мозаїки та фрески це не лише килими та картини у сучасному розумінні, але і структурні інтер'єрні елементи, що відповідали функціональному призначенню того чи іншого приміщення.