Медики Сингапуру створили «розумний» бандаж

Дослідники з Національного університету Сингапура розробили перший у світі "розумний" бандаж.

VeCare - смарт-бандаж, який допоможе медикам вилікувати вас

Вчені у співпраці з Головною лікарнею Сингапуру створили VeCare – пов'язку з вбудованим датчиком, яка може проводити оцінку стану хронічних ран у режимі реального часу через відповідний додаток.

У пов'язці використовується сенсорна технологія, що дозволяє протягом 15 хвилин визначати температуру, pH, тип бактерій та фактори запалення, характерні для хронічних ран.

За оцінками, близько 1-2% людей зіштовхуються з хронічними ранами. VeCare може бути особливо корисним для хворих діабетом, які мають виразки на ногах.

"Платформа VeCare легко масштабується та налаштовується під різні панелі біомаркерів для моніторингу різних типів ран", - говорить Лім Чві Тек, директор Інституту інновацій та технологій у галузі охорони здоров'я (iHealthtech).

Процес загоєння хронічних ран може бути перерваний інфекцією та повторними травмами, що спричиняють додатковий біль та стрес для пацієнта. У хворих діабетом, які мають виразки на стопах, це може призвести до більш серйозних наслідків, таких як ампутація.

Пацієнтам з ранами, що не гояться, часто доводиться витрачати багато часу і грошей на аналізи та лікування, щоб прискорити одужання, сам процес займає кілька днів і кілька відвідувань клініки.

Розумна пов'язка дозволить пацієнтам отримувати консультації, не виходячи із дому.

"Пристрої точкового догляду у поєднанні з можливостями телемедицини або цифрової охорони здоров'я відіграють значну роль у перетворенні галузі охорони здоров'я та нашого суспільства", - впевнений Лім.

VeCare - датчик для оцінки стану ран

Хоча існують інші розробки датчиків, призначених для догляду за ранами, вони можуть відстежувати лише обмежений набір маркерів.

VeCare - це перша платформа для оцінки стану ран, яка визначає тип бактерій і промацує фактори запалення протягом одного 15-хвилинного тесту.

Розумна пов'язка дозволяє швидко оцінити мікросередовище рани, запалення та стан інфекції шляхом виявлення безлічі специфічних для хронічної рани біомаркерів у рановій рідині за допомогою електрохімічної системи.

Колектор ранової рідини спрямовує рідину на датчик. Потім чіп, підключений до датчика, передає дані в додаток, забезпечуючи оцінку та аналіз рани в режимі реального часу.

Компонент чіпа, який живиться від батареї, можна використовувати повторно.

Але "розумна" пов'язка ще не доступна. Наступним крок дослідницької групи - адаптація VeCare до вимог безпеки та масового виробництва.

Українці чомусь вважають, що знаходяться в центрі світової політики Захід нас захистить? Українці помилково вважають, що знаходяться в центрі світової політики.... 09 липня 2021 / Лідери
Правые создают институты, левые - права. Фашизм как государственная необходимость Режим Франко и республиканская идея Практически сразу после смерти Каудильо Испании Франсиско Франко... 23 травня 2019 / Інститути
Украина, может, и выиграет иск по войне, но нет инструментов правого давления на РФ Безнадежная Гаага Лично у меня нет особых надежд на Гаагский международный суд, где сейчас... 10 березня 2017 / Право
«Хаббл» сфотографировал кольцо Эйнштейна», которое увеличивает Вселенную в несколько раз «Хаббл» сфотографировал кольцо Эйнштейна», которое увеличивает Вселенную в несколько раз Гравитация - самая удивительная вещь во Вселенной. А еще более удивительно... 21 серпня 2021 / Наука та технології
Погода