ВизиЯ Государство Реформы Адміністративна реформа створює передумови для розвитку сільськогосподарського бізнесу

Як зробити ефективний бізнес в селі?

Адміністративно-територіальна реформа, що проходить в Україні з 2014 року, надала місцевим громадам непогані фінансові можливості для свого розвитку. Найбільш успішні з них тільки за минулий рік збільшили свій бюджет в 3-4 рази.

ЯК ЗРОБИТИ ЕФЕКТИВНИЙ БІЗНЕС В СЕЛІ?

Багато хто помилково вважає, що в селі неможливо створити процвітаючою бізнес, Який буде приносить достатній дохід. Однак це зовсім не так. Головне тут - визначитися з видом діяльності, озброїтися теоретичними знаннями, практичними навичками та необхідною технікою для робіт.

Власний бізнес - це можливість працювати на самого себе, займатися улюбленою справою і отримувати при цьому гарний прибуток. Про це мріють багато. І навіть якщо ви живете в селі, не варто відмовлятися від цієї мрії, думаючи, що НЕ зможете реалізувати бажане. «Як відкрити бізнес на селі і який саме?» - це питання задають собі багато жителів сіл і невеликих поселень. Звичайно, село не може НАДАТИ такі ж перспективи розвитку бізнесу, як місто, однак, існують бізнес ідеї (і їх немало), які можна успішно реалізувати саме в селі. О них і поговоримо.

Серед найпопулярніших занять фермерів можна виділити заготовку сіна, розведення худоби, вирощування рослинних культур, а також, так званий, агротуризм. Розглянемо кожен з пунктів окремо.

ЗАГОТОВКА СІНА

Найперспективніша сфера діяльності - заготівля сіна і кормових культур. Трави користуються великим попитом серед власників приватних і від державних ферм, а потім ви без проблем зможете занять свою нішу.

Звичайно, перед початком вам доведеться подбати про наявність спецтехніки (косарок, прес-підбирачів та т.д.), забезпечити оптимальні умови зберігання сіна, а також скласти чіткий графік його Косіння, вирахувавши максимально підходяще для цього час.

Тваринницький БІЗНЕС

Ще один прибутковий вид бізнесу в селі - тваринництво. Для початку вам слід визначитися з типом продукції - м'ясо, молоко, яйця або шерсть. Далі буде потрібно обладнати ферму, провести важливі системи забезпечення і в принципі оснастить господарство всім необхідним інвентарем.

Продукти від тваринницького бізнесу можна збувати приватним особам, а також укласти договори про співпрацю з заводами і більш великими холдингами.

Вирощування рослинних КУЛЬТУР

Найпростіший бізнес з мінімальними вкладеннями - рослинний. Уже в перший рік ви зможете окупить вкладення в 3, а то і 4 рази. Звичайно, за умови, що всі посадочні і Догляду роботи будуть здійснені правильно і на благо врожаю. А для цього вам доведеться або найняти досвідченого агронома, або самостійно навчитися азам Агропромислового справи.

Агротуризм

Нарешті, зовсім новий напрямок в «сільський» бізнесі - агротуризм. Особливо він буде успішний, якщо ваше село знаходиться в безпосередній близькості до великого мегаполісу.

Устаткування готельного комплексу, гостьових котеджів з аккуратними будиночки і зонами відпочинку, спортивних майданчиків на свіжому повітрі, альтанок та інших об'єктів для відпочинку: все це в результаті зможе принести вам чималий дохід.