ВизиЯ Государство Реформы Судова реформа зекоманди нічого не змінює в принципах каральної системи

Рада прийняла новий законопроект про реформу Верховного Суду

Верховна Рада в середу, 15 січня, прийняла в цілому законопроект №2314 щодо питань організації діяльності Верховного Суду. Відповідний документ президент Володимир Зеленський представив у Раду і визначив як невідкладний.

Відповідне рішення підтримали 237 народних депутатів України.

Законопроект передбачає удосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку для врегулювання організації діяльності Верховного Суду.

Документ також вносить зміни до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України.

Рада прийняла закон про реформування Верховного Суду України

Зокрема, законопроект регулює питання порядку розгляду відводу судді, порядок подачі скарг або клопотань, поданих на стадії виконання судового рішення, а також порядку закриття справ і залишення заяви без розгляду.

Також розширюється право суду на відмову у відкритті касаційного провадження у разі, якщо правильність застосування норм законодавства не викликає сумнівів.

За словами авторів законопроекту, його прийняття необхідно для виконання Верховним Судом основного свого завдання - забезпечення єдності і сталості судової практики. Крім того, законопроект має на меті збалансування навантаження справами між різними юрисдикціями і сприятиме швидкому розгляду справ.

Нагадаємо, 15 жовтня народні депутати України прийняли в другому читанні і в цілому президентський законопроект №1008, який передбачає значне скорочення кількості суддів Верховного Суду. На початку листопада Зеленський підписав його.

У Верховному суді заявили, що оскаржать реформу судів від Зеленського в Конституційному Суді.

Автор: Петр Николаев
Дата:
Поделиться с друзьями: