ВизиЯ Государство Право Як позбутися тиску кредиторів - право та економіка Украни

Як протистояти настирливим кредиторам в умовах коронавірусу

Тиск кредиторів - одна з найнеприємніших речей, які тільки може пережити у своєму житті людина. Особливо зараз, під час пандомії коронавіру, коли у позичальника виникненні виявлені непогашені заборгованості по кредитам на карту в українських МФО, чи банківським займам. Для позичальника це може стати справжнім кошмаром. Щоб позбутися від неприємностей, потрібно докладати зусиль, зосередитися на збільшенні свого доходу. Це - єдина адекватна методика виходу з боргів, яка задовольнить обидві сторони боргового конфлікту.

4 важливі Поради для позичальників

  1. При сильному тиску потрібно привчити кредиторів до того, що ніхто не буде піднімати трубку на кожен їх дзвінок та щоразу погоджуватись на зустріч, якої вони зажадають. Ставлення і спілкування завжди повинно бути поважними і лояльними. Потрібно певним чином управляти цим процесом спілкування, щоб дати собі можливість піти від емоційного тиску, який заважає працювати.
  2. Слід дуже тверезо і реально оцінювати свої грошові можливості і при оплаті заборгованості мікрокредитів. Домовлятися про виплати виходячи виключно з цих реальних розрахунків, а не з вимог або фантазій кредиторів. Не можна піддаватися на бажання за всяку ціну запевнити, що «все буде добре», а потім не виконати своїх обіцянок. Найважливіший крок - саме суворе і точне виконання обіцянок, і дотримання всіх точно встановлених правил виплат. Однак самі ці правила потрібно встановлювати так, щоб мати можливість їх виконати.
  3. Не слід повертати кредити за всяку ціну. Насправді вилізти з боргової ями можна тільки збільшуючи свій капітал. А це означає, що не слід віддавати «все і негайно», за всяку ціну. Слід економити і постаратися накопичувати кошти, збирати і вкладати їх в навчання і в те, щоб постійно підвищувати свій дохід. Не можна позбавляти себе нормального харчування і повноцінного відпочинку, тому що тільки вони гарантують збільшення доходів.
  4. На час виходу з боргів слід цілеспрямовано відмовитися від будь-яких форм кредитування, в тому числі від того, щоб брати одні кредити, щоб закривати інші. Такий "фінансовий менеджмент" не ефективний, і може застосовуватися, тільки щоб вирішити найбільш нагальні фінансові проблеми і отримати трохи часу для пошуку роботи, чи інших джерел надходження постійних коштів.