ВизиЯ Государство Право Філарет провокує кофлікт між українськими церквами

Як Філарет руйнує ПЦУ

Ситуація в Харківській єпархії ПЦУ виклмкає, щонайменше, глибоке занепокоєння. Мова йде про долю колишніх ієрархів УАПЦ, які перейшли до нової української церкви. Як стало відомо, архієпископ Афанасій (Шкурупій), який раніше був архієпископом Харківсько-Полтавським, незадоволений з приводу свого нового титулу – архієпископа Харківського і Ізюмського. Також йому не подобається впливання Філарета на Епіфанія та ПЦУ.

Як вважають деякі представники колишньої Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, Філарет повинен зняти свій кукіль, бо Київського Патріархату, – рівно як і самої УАПЦ, – вже не існує. До того ж, харківські ієрархи ПЦУ не підтримують методів своїх «київських» колег, бо на їх погляд останні змушують людей переходить до ПЦУ, а таке делікатне питання треба вирішувати м’яко, без примусу.

Також відомо, що люди в оточенні архієпископа Афанасія навіть готові поїхати до Києва, аби відстояти правду, якщо вона не запанує. Вочевидь, вплив Філарета на ПЦУ не йде на користь цієї організації.

Побачимо, що буде далі. Але вже ясно, що процес становлення нової церкви не буде таким легким, яким його змальовував Порошенко. Щоб добитися повсюдної згоди треба ще багато працювати.

Автор: Петр Николаев
Дата:
Поделиться с друзьями: